Vláda vyhazuje naše peníze z okna: To, co udělali, je výsměch všem Čechům. Zaplatí to samozřejmě daňoví poplatníci, děkujeme pěkně

Vláda vyhazuje naše peníze z okna a je jim to úplně jedno. Smutné je, že s tím vůbec nic nemůžeme dělat. Podívejte se, na co jdou vaše peníze.

Peníze v kapse i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

V posledních letech jsme byli svědky několika IT projektů ze strany státu, které spíše než pochvalu vzbuzují smích a kritiku. Problémy s aplikacemi Tečka a Čtečka, s padajícími sčítacími formuláři během sčítání lidu nebo nevzhledný náborový web armády ČR jsou stále živé v paměti mnoha lidí. Bohužel se zdá, že stát se z těchto chyb nepoučil, protože nyní představuje další kontroverzní projekt. 

Nový projekt

Ministerstvo vnitra přichází s kampaňí nazvanou „Nenaletět“, která má stát podle veřejných smluv až 42 milionů korun. Tato kampaň má zahrnovat plakáty ve vlacích a billboardy ve městech. Podle informací Novinek má být kampaň rozšířena na minimálně 3900 výlepových ploch v 150 městech po celé České republice. Součástí kampaně je i webová stránka www.nenaletet.cz, která však má několik nedostatků. Vzhled stránky působí amatérsky, jako by ji vytvořili žáci základní školy na hodině informatiky. 

iZdroj fotografie: S vědomím Události247

Jde to z našich kapes

Co je však ještě důležitější, hlavní strana webu poskytuje pouze tři příspěvky, které vedou k krátkým videím s minimálními informacemi. Archiv webu obsahuje sice 17 článků, ale ty jsou datovány až do února letošního roku, což znamená, že nejsou aktuální. Provozovatel webu si je vědom problému s aktuálností a proto do archivu přidal varování, že informace v archivních článcích odpovídají době jejich publikování. Tím však de facto přiznává, že nemůže garantovat pravdivost informací. Je škoda, že tak užitečný projekt může působit tak nekompetentně v elektronické podobě. 

Je spíše zdrojem smíchu než užitečným nástrojem. Co je ještě horší, je, že za takovou nedokonalou práci bude vyplacena nemalá částka, kterou by bylo možné využít jinde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články