Stáhla si do počítače aplikaci, přišla kvůli tomu o 1 250 000 Kč. Žena ze západních Čech teď varuje ostatní

Stáhla si do počítače aplikaci, přišla kvůli tomu o 1 250 000 Kč. Policie varuje před novým podvodem, který cílí na důvěřivé Čechy. Můžete přijít o všechny úspory.

vzácné mince i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Další obětí podvodníků se stala žena, která si myslela, že lehce zbohatne investicí do kryptoměny. Takových případů stále přibývá a policie i média před podobnými podvody pravidelně varují. Podvodníci svou oběť přesvědčí, aby si do počítače stáhla aplikaci, která jim umožní vzdálený přístup. Během chvilky pak zmizí z účtu veškeré úspory oběti.

Nainstalovala si do počítače aplikaci

Žena narazila na internetu na zajímavý inzerát, který sliboval velké peníze za málo práce. Investování do kryptoměny je dnes pro mnohé lákavou variantou, jak zúročit své úspory. Stejně lákavá je však také pro podvodníky. Na jednoho takového narazila i podvedená žena, která se nechala přemluvit k tomu, aby si do počítače nainstalovala aplikaci umožňující vzdálený přístup. Podvodník tak získal nekontrolovaný přístup ke všem jejím datům. Následně už jen stačilo ženu přesvědčit, aby začala investovat.

Nic netušící žena posílala peníze na účet, který jí podvodník poskytl. Několik týdnů sledovala stoupající křivku jejích úspor na falešném grafu, kterým jí podvodník udržoval v blažené nevědomosti. Problém nastal teprve ve chvíli, kdy chtěla své vydělané peníze vyplatit. Když si žena uvědomila svou chybu, hledala pomoc u jiné společnosti, která jí slíbila navrácení jejích peněz. To byl však další podvod.

do počítače aplikaci
iZdroj fotografie: User:Kowalski7cc / Creative Commons / CC BY-SA
Podvodníci získali vzdálený přístup k počítači oběti.

Ženě vznikla milionová škoda

Žena přišla o 1,25 milionů korun, které už jí nejspíš nikdy nikdo nevrátí. Když se k takovému případu konečně dostane policie, bývá už většinou příliš pozdě. Peníze, které člověk přepošle na účet kryptoměny, totiž nejsou snadno vysledovatelné. To platí i pro prostředky, se kterými vzdáleně manipulovali sami podvodníci, jakmile si oběť stáhla do počítače aplikaci pro vzdálený přístup. V takových případech je tudíž nejdůležitější prevence a velká obezřetnost. Investování do kryptoměny provádějte pouze pod vedením ověřených bankovních či finančních poradců.

hovor vás připraví o peníze

Každý Čech, který používá tuto aplikaci, si musí zkontrolovat bankovní účet. Hrozí ztráta peněz ze dne na den

Pozor na vzdálený přístup

Největší problém v tomto případu představoval okamžik, kdy si žena dobrovolně stáhla do počítače aplikaci, která podvodníkům umožnila vzdálený přístup. Pokud vás o něco takového někdo požádá, vždycky byste měli zbystřit. Není normální, aby po vás pracovníci bank či jiných institucí vyžadovali vzdálený přístup k vašemu zařízení. V takovém případě se téměř vždy jedná o podvod, který vás může stát velké peníze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články