Odstraňte škrábance na brýlích během 2 minut – včetně těch hlubokých. Stačí k tomu věci, které máte doma

Poškrábané brýlové čočky mohou nadělat více škody, než užitku. Přitom je tak snadné se škrábanců zbavit, zkuste jeden z těchto triků.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud máte poškrábané čočky brýlí, může to způsobit víc škody, než jen špatný dojem na ostatní při jejich nošení. Bezpochyby se vám také zhorší vlastní vidění. Existuje ovšem několik způsobů, jak tyto vady na čočkách odstranit. Jejich poškrábání může dokonce vést ke zdravotním komplikacím, bolestem hlavy a oční únavě. To všechno závisí na míře opotřebovanosti čočky a také míře poškození vašeho zraku.

Čištění neabrazivní zubní pastou

Chcete-li čočkám svých brýlí vrátit původní lesk a sílu, postupujte podle následujícího:

  1. Na obě čočky naneste malé množství zubní pasty. Pozorně si předtím ověřte, zda neobsahuje žádné bělidlo ani abrazivní chemikálie. Obojí totiž může čočky brýlí ještě více poškodit. Ujistěte se také, že je bílá.
  2. Pomocí hadříku z mikrovlákna pastu jemně otřete o sklo krouživými pohyby. Zvláštní pozornost pak věnujte právě poškrábaným částem.
  3. Následně obě čočky opláchněte velkým množstvím vody, abyste zbývající pastu opravdu důkladně odstranili.
  4. Čistou utěrkou z mikrovlákna je pečlivě osušte. Pokud si všimnete dalších škrábanců, nebo jedno kolo čištění nepomohlo a původní jsou stále vidět, můžete celý proces opakovat.

Čištění tekutým automobilovým voskem

Tento postup je velmi jednoduchý a zároveň účinný. Stačí navlhčit kousek vaty pomocí tekutého vosku do auta. Ten následně jemně vetřete do poškrábaného místa, dokud samotný vosk nepřestane být vidět. Čočku pak opět pečlivě otřete hadříkem z mikrovlákna. Cílem je zbavit se jak zbytků, tak i otisků prstů. Pomocí obou postupů si můžete ušetřit časově náročné návštěvy optik a drahé zákroky. Vaše brýle vám budou vděčné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlepší ochranou před škrábanci je samozřejmě pečlivá obsluha brýlí a vyhýbání se nehodám. Noste je proto v pouzdře, pravidelně čistěte pouze mikrovláknem – nebo optikem doporučeným způsobem. Vyvarujte se jejich pádů na zem a schovejte je před domácími mazlíčky. Ve výsledku stačí dávat si na ně trochu pozor, díky čemuž tak můžete ušetřit za složitější údržbu. Nejde nepochybně o jediné způsoby odstranění škrábanců, ale zubní pastu má doma každý.

Jak moc se vám daří udržovat brýle v bezpečí?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články