Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení

Chcete mít delší životnost baterie v mobilním telefonu, ať se nemusíte starat o nabíjení každý den? V takovém případě je potřeba dodržovat několik jednoduchých zásad hlavně z pohledu principů pro nabíjení.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Přečtěte si, jaké způsoby vašemu mobilnímu telefonu prospívají a kdy si naopak škodíte a ukrajujete z životnosti baterie. 

Li-ion baterie 

Většina mobilních zařízení je vybavena moderními lithium-iontovými bateriemi, které nabízí mnoho výhod. Zároveň však kolem správné péče o zařízení vybavená tímto zdrojem energie panuje mnoho mýtů a polopravd, které je třeba uvést na pravou míru. V následujících užitečných tipech získáte představu o tom, co všechno musíte udělat, aby telefon vydržel i po letech aktivního používání stále v dobré kondici s baterií. 

iZdroj obrázku: pixabay.com
Každý chce, aby mu telefon vydržel co nejvíce

Pravidelné nabíjení

V rámci pravidelné údržby dopřávejte svému zařízení nabíjení již ve chvíli, kdy se procentuální vyjádření zbývajícího obsahu energie blíží k 50 %. Pravidelným nabíjením totiž dokážete pozitivním způsobem ovlivnit životnost přístroje. 

Po plném nabití zařízení odpojte

Další důležitá rada spočívá v tom, že jakmile si všimnete, že má zařízení 100 % a je plně nabité, snažte se ho co nejdříve odpojit od zdroje elektrické energie. Dlouhodobé připojení k nabíječce totiž baterii paradoxně ničí, protože se neustále znovu a znovu dobíjí i při poklesu pouze o pár procent. To je častým důvodem, proč je u některých notebooků poškozená životnost baterie ve chvíli, kdy spíše nahrazují stolní počítače. 

iZdroj obrázku: pixabay.com
Naučte se, jak prodloužit výdrž baterie

Zhruba jednou za měsíc nechte baterii klesnout na 0 a nabijte na 100 %

Dnešní zařízení jsou velmi chytrá, ale pro správné fungování je potřeba jednou za čas provést jakousi kalibraci s využitím plného dobíjecího cyklu. Pro jednou tak nechte baterii poklesnou až na nulu a následně nabíjejte na plných 100 %. U moderních přístrojů se také můžete setkat s udržovacím nabíjením, které občas proběhne a jeho úkolem je právě kalibrace baterie s cílem zachování delší životnosti. 

Vyvarujte se přehřívání

Pro životnost baterie je také nevhodné přehřívání. Z toho důvodu se snažte nevystavovat svůj přístroj extrémním teplotám. Pokud jsou okolo vysoké teploty, pokuste se zařízení uložit do chladu. Podobně problematická může být i silná zima s teplotami pod bodem mrazu, která také negativně ovlivňuje výdrž baterie. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
Události247.cz
Události247.cz
,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu