Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení

Chcete mít delší životnost baterie v mobilním telefonu, ať se nemusíte starat o nabíjení každý den? V takovém případě je potřeba dodržovat několik jednoduchých zásad hlavně z pohledu principů pro nabíjení.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Přečtěte si, jaké způsoby vašemu mobilnímu telefonu prospívají a kdy si naopak škodíte a ukrajujete z životnosti baterie. 

Li-ion baterie 

Většina mobilních zařízení je vybavena moderními lithium-iontovými bateriemi, které nabízí mnoho výhod. Zároveň však kolem správné péče o zařízení vybavená tímto zdrojem energie panuje mnoho mýtů a polopravd, které je třeba uvést na pravou míru. V následujících užitečných tipech získáte představu o tom, co všechno musíte udělat, aby telefon vydržel i po letech aktivního používání stále v dobré kondici s baterií. 

iZdroj obrázku: pixabay.com
Každý chce, aby mu telefon vydržel co nejvíce

Pravidelné nabíjení

V rámci pravidelné údržby dopřávejte svému zařízení nabíjení již ve chvíli, kdy se procentuální vyjádření zbývajícího obsahu energie blíží k 50 %. Pravidelným nabíjením totiž dokážete pozitivním způsobem ovlivnit životnost přístroje. 

Po plném nabití zařízení odpojte

Další důležitá rada spočívá v tom, že jakmile si všimnete, že má zařízení 100 % a je plně nabité, snažte se ho co nejdříve odpojit od zdroje elektrické energie. Dlouhodobé připojení k nabíječce totiž baterii paradoxně ničí, protože se neustále znovu a znovu dobíjí i při poklesu pouze o pár procent. To je častým důvodem, proč je u některých notebooků poškozená životnost baterie ve chvíli, kdy spíše nahrazují stolní počítače. 

iZdroj obrázku: pixabay.com
Naučte se, jak prodloužit výdrž baterie

Zhruba jednou za měsíc nechte baterii klesnout na 0 a nabijte na 100 %

Dnešní zařízení jsou velmi chytrá, ale pro správné fungování je potřeba jednou za čas provést jakousi kalibraci s využitím plného dobíjecího cyklu. Pro jednou tak nechte baterii poklesnou až na nulu a následně nabíjejte na plných 100 %. U moderních přístrojů se také můžete setkat s udržovacím nabíjením, které občas proběhne a jeho úkolem je právě kalibrace baterie s cílem zachování delší životnosti. 

Vyvarujte se přehřívání

Pro životnost baterie je také nevhodné přehřívání. Z toho důvodu se snažte nevystavovat svůj přístroj extrémním teplotám. Pokud jsou okolo vysoké teploty, pokuste se zařízení uložit do chladu. Podobně problematická může být i silná zima s teplotami pod bodem mrazu, která také negativně ovlivňuje výdrž baterie. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články