Kdo se brzy nepřizpůsobí nové počítačové vymoženosti, ten nebude mít přístup na internet. Dotkne se to i vás?

Používáte internetový prohlížeč? Čekají nás velké změny. Kdo se nepřizpůsobí, ten ho už nikdy nebude moc použít.

i Zdroj fotografie: Barbara Fischer / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Google, jakožto provozovatel internetového prohlížeče, se po letech provozu rozhodl reagovat na nová pravidla Evropské komise, která mají regulovat postavení technologických gigantů. Dlouhodobá praxe spočívající ve výchozím nastavení vyhledávání v prohlížeči Chrome na Google bude pod novými směrnicemi změněna. 

Velké změny

Právě vyhledávání v prohlížeči je základní funkcí, která se běžně spojuje s pojmem „vygůglovat“. Aktuálně je standardem, že Chrome automaticky nastaví vyhledávání na Google při prvním spuštění. Tato praxe však naráží na zmíněná pravidla, která klade Evropská komise a která mají zajistit rovné podmínky pro alternativní možnosti vyhledávání. Tyto změny se neomezují pouze na desktopové operační systémy, ale týkají se i mobilních platforem. Google nyní připravuje novinku v podobě vyskakovacího okna, které uživateli nabídne výběr vyhledávače při prvním spuštění Chrome. Toto okno je zatím v testovací fázi a lze si ho vyzkoušet ve speciální experimentální verzi prohlížeče s označením Chrome Canary. 

Musíme se přizpůsobit

Při instalaci se uživatelé nejprve dozvědí o výhodách účtu Google a poté obdrží nabídku s možnostmi výběru vyhledávače. Zobrazené alternativy zahrnují oblíbené vyhledávače, jako jsou Yandex, DuckDuckGo a Brave Search, a jsou prezentovány v náhodném pořadí. Po výběru má uživatel možnost nastavit si svůj preferovaný vyhledávač jako výchozí, což se zobrazí v horní části obrazovky. Tímto krokem se Google snaží splnit nová pravidla Evropské komise a umožnit uživatelům snadnější volbu svého preferovaného vyhledávače v prohlížeči Chrome.

Zdroj: Ghacks
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články