Přišla vám tato SMS zpráva? Rychle zavolejte na policii, než vám vyluxují celý bankovní účet

Obyčejná SMS zpráva s nabídkou možnosti získat příspěvek od státního institutu odkazuje na podvodné stránky, které jsou perfektně propracované a tím identické s oficiálními stránkami. Tisíce lidí již přišlo o své úspory na bankovních účtech.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   


Ministerstvo práce a sociálních věcí znovu varuje občany před podvodnými SMS zprávami, které tvrdí, že nabízejí státní příspěvky na bydlení nebo jinou formu finanční pomoci. Tyto zprávy obsahují falešné odkazy, které se tváří jako oficiální stránky ministerstva nebo portály České správy sociálního zabezpečení a Identity občana.

Osobní informace

Tyto falešné webové stránky se snaží získat citlivé osobní a bankovní údaje od lidí, což by mohlo vést k zneužití a převzetí kontroly nad jejich bankovními účty. Některé z těchto podvodných stránek vypadají velmi autenticky, což může ztížit identifikaci podvodu. Ministerstvo práce a sociálních věcí vyzývá občany, aby pečlivě zkoumali veškerá elektronická sdělení, zejména odkazy, které obdrží, a aby zadávali své osobní údaje pouze na důvěryhodných a ověřených webových stránkách.

Ministerstvo varuje občany

Ministr Marian Jurečka zdůrazňuje důležitost kontroly adresy v prohlížeči a vyzývá lidi, aby své osobní údaje poskytovali pouze na stránkách, o kterých jsou přesvědčeni, že nejsou podvodné. Ministerstvo aktivně spolupracuje s policií a dalšími vyšetřovateli na potlačení těchto podvodů. Jakub Augusta, mluvčí resortu, upozorňuje, že i když blokují identifikované falešné domény, každý týden se objevuje mnoho nových podvodných stránek, které se snaží zneužít důvěry lidí. Problémy s podvodnými stránkami se začaly objevovat kolem poloviny minulého roku, kdy lidé hledali možnosti získání sociálních dávek kvůli prudce rostoucím cenám energií. Škody způsobené těmito podvody jsou značné, a podle údajů policie, bylo více než 300 lidí poškozeno škodou přesahující 30 milionů korun.

Zdroj: Novinky.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články