Kliknul na reklamu, rázem přišel o více než 1 000 000 Kč: Kdo na ní klikne, toho čeká podobný osud

Kliknul na reklamu s investováním, brzy byl o 1 000 000 Kč chudší. Kdo na ní klikne, toho čeká podobný osud. Pozor na příliš výhodné investice, může se z nich vyklubat podvod.

neplatné bankovky i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Touha jednoduše zbohatnou provází lidstvo už od nepaměti. Právě na tuto vrozenou lidskou vlastnost cílí podvodníci s reklamami na výhodné investice do kryptoměn. Kdo na reklamu klikne, toho však místo pohádkového výdělku čeká nemilé vystřízlivění. Své o tom ví i muž ze Znojemska, kterého před osudovou chybou zachránili pracovníci banky.

Kliknul na reklamu a začal investovat

Stejně jako mnoho lidí před ním i muž ze Znojemska se nechal nalákat na reklamu výhodné investice do kryptoměny. Vše samozřejmě řídil domnělý investiční poradce, který muži radil ohledně investovaných částek. Muž tak během šesti plateb rozeslal na neznámé účty okolo 1,3 milionu korun v domnění, že peníze investuje do kryptoměny. Na podvodných internetových stránkách přitom spokojeně sledoval, jak jeho investice krásně vydělávají. Důmyslný podvod tak nevzbudil v muži žádné podezření a ten se nakonec rozhodl investovat ještě více peněz.

na reklamu
iZdroj fotografie: Familydestinationsguide.com Images / Creative Commons / CC BY-SA
Z investování do kryptoměny se vyklubal důmyslný podvod.

Banka ho zachránila před zadlužením

Když muži došly vlastní prostředky, rozhodl se požádat v bance o úvěr, jak uvádí web Novinky.cz. Myslel si, že tím znásobí svůj konečný výdělek z investic. Bankéř však při vyřizování žádosti o úvěr pojal podezření, že se může jednat o podvod. Banka úvěr muži zamítla a doporučila mu, aby se se svým případem obrátil na policii. Muž z počátku nechtěl věřit, že by se mohl stát obětí podvodníka, ale bylo tomu tak. Před enormním zadlužením ho zachránila obezřetnost pracovníka banky, kterému se nezdála mužova reakce na reklamu o investicích.

Pozor na nový podvod: Jedno kliknutí a všechny vaše údaje se dostanou do rukou cizích lidí

Štěstí v neštěstí

Pracovník banky tak zabránil tomu, aby muži vznikla větší finanční škoda, než kterou už mu podvod způsobil. Dohromady tak přišel o více jak milion korun, které mu už nejspíš nikdy nikdo nevrátí. Policie po neznámém podvodníkovi pátrá a pachateli hrozí až osm let za mřížemi. Kdyby však bankéř nepojal podezření a úvěr by schválil, mohla být škoda mnohem větší a muž by kromě ztráty peněz musel splácet enormní dluh. Na reklamu o různých investicích by si tak měl dávat pozor každý z nás. V takových případech je lepší odolat touze po rychlém zbohatnutí. V opačném případě můžete přijít o všechno.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články