Nejčastější triky kapsářů a zlodějů: Poznejte je a už si na vás nikdy netroufnou. Vědění je síla

Být okraden v metru nebo kdekoli jinde může být otázka zlomků vteřiny. Zloději využívají několik triků na zmatení naší pozornosti a také ochotu pomoct.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aby vám zloděj v tramvaji ukradl peněženku, stačí mu šikovný náklon a dva prsty. Je to staletí starý trik a je proveden tak hladce, že si ničeho nevšimnete. A zvláště v cizím prostředí je velmi důležité vědět o těchto praktikách, abyste se jim mohli při pohybu městem vyhnout. Doufejme, že i díky popisu následujících triků a taktik nepadnete do léčky, která vypadá naprosto nevinně. Jenže to je právě čas na to zpozornět a být si vědom, co se kolem děje.

Zásadou je odklonit pozornost cíle

Maminka s dítětem v parku nebo veřejné dopravě je přímo ukázkovým příkladem někoho, komu rádi vyhovíme. Jenže právě tohle může být trik, jak se dostat k vaší peněžence. Matka potřebuje své dítě na chvíli podržet, jenže při předání to vypadá, že hrozí jeho pád. Vy se pak nakloníte, abyste ho zachránili, a samozřejmě používáte obě ruce. Vaše kapsy jsou v tento moment zcela bez dozoru, vaše pozornost se upírá jiný směrem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejklasičtějším místem pro kapsáře je hromadná doprava a trik s dvěma prsty. Zajedou do zadní kapsy jako čelisti nůžek a díky tlakům kolem si nevšimnete, že se zrovna u vás něco děje. Případně vám šlápnou na nohu, takže se vaše pozornost opět stočí jinam. Podle městské legendy si například italští kapsáři nechávali odstranit palec, aby jim v provedení tohoto triku nic nebránilo. Něco jako Amazonky a odstranění ňadra kvůli míření lukem.

Rozbitý telefon a papír na stolku

Berete si práci do kavárny, kde děláte něco na notebooku, a vedle máte jen telefon a šálek kávy? Zbystřete, tenhle trik odpovídá přesně takové situaci. Z ničeho nic se k vám totiž přitočí někdo s listem papíru a chce poradit například cestu. Případně je handicapovaný a má v ruce ukázky kreslených pohledů. Jenže tím papírem zakryje váš telefon. Když ho slušně odmítnete, odchází. A vy si teprve za chvíli všimnete, že zmizel i s vaší elektronikou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Poprosil vás někdy nějaký cizinec, abyste ho vyfotili telefonem? Možná se vám stalo, že měl přístroj otlučený roh. Když pak telefon vrátíte, je to chvíle, kdy začnou skutečné problémy. Majitel se totiž naštve, svede poškození na vás a bude chtít škodu uhradit. Někdy si s vámi zase skupinka chce pořídit selfie. A zatímco máváte do záběru, někdo z nich má pár nerušených momentů, aby se vám prohrabal například batohem nebo kufrem na kolečkách.

Nákup a problém falešného poplachu

Fígl používaný zloději v obchodech je podobný jako ten s dítětem nebo přikrytým telefonem. Jeden ze zlodějů vás zaměstná poradou s výběrem produktu, zatímco druhý se prosmýkne kolem nákupního vozíku, ve kterém máte například kabelku. K něčemu jinému slouží upozornění na zloděje v metru. V plném vagonu zazní výkřik, že někdo krade, aby si lidi dávali pozor na věci. Pasažéři si zkontrolují svoje peníze a telefony. A zloději ví, kam sáhnout.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dnes už se běžně okrádání lidí ve městě děje v organizovaných sítích a skupinách. Kapsáři mají vytipované obchody, kde je možné prodat třeba starožitnosti nebo elektroniku. Jako zákazníci pozorují dění a venku pak dají znamení, že odchází někdo, kdo zrovna prodal. Spolupachatel pak sleduje vytipovanou oběť na tramvaj nebo do metra. Kvůli rozložení v čase a setkání s více lidmi pak cíl není schopen sdělit, kdy a za jakých okolností mohl o peníze přijít.

Byli jste někdy okradeni na ulici nebo v obchodě? K čemu došlo?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články