S touto metodou může být dosah WiFi až desetkrát silnější. Surfujte po internetu bez omezení

Pomalé načítání stránek a vypadávání signálu umí být pěkně otravné. Naštěstí si můžete několika triky trochu pomoct.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje takový vtip o dvou tábornících, kteří jdou na noční bojovku. Zazní během toho věta: „Poslat nás někam ve dvě ráno je v pohodě, ale bejt mimo wifi, to je docela drsný.“ Andekdota shrnuje někdy smutný fakt moderní doby. Bez internetového připojení jsme na tom skoro hůř než bez kyslíku. Signál se zkrátka stal pevnou součástí našich životů, a pokud ho nemáme, chováme se naprosto stejně jako drogové závislý bez pravidelné dávky.

Pokud čárky ubývají

Pokud cítíte pokles výkonu, existuje několik způsobů, jak stav zkontrolovat, i jak ho případně vylepšit. Ještě než se pustíte do experimentů, jednoduše zkontrolujte základní připojení. Tedy ne to u počítače, ale to, co vede do vašeho domova. Najděte ethernetový kabel a zapojte ho přímo do počítače. Buď to půjde přímo, nebo například přes USB adaptér. Dalším nástrojem je změření rychlosti připojení.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud je výpadek nebo pokles krátkodobý, může se jednat o závadu i firmy nebo potíže někde po cestě signálu. Tohle se občas stává a je to stejné jako když na několik hodin vypadne elektřina. Pokud přívod do domu vypadá v pořádku, zkuste ještě změřit bezdrátové připojení kousek od routeru. Může jít o problém pokrytí prostoru, takže další místa jsou slabší. Častým důvodem je pak zastaralost ovladačů nebo vybavení.

Aktualizace a návštěvníci

Lidé si navykli brát připojení za totální samozřejmost a stav kontrolují obvykle jen při problémech. Pak se může snadno stát, že správa signálu je zastaralá a potřebuje aktualizaci. Většina moderních routerů má tuto funkci dostupnou jedním tlačítkem, starší modely potřebují ovladače ze stránek výrobce. Uživatelé takto kolikrát zjistí, že se po aktualizaci jejich rychlost dokonce rapidně zvedla. To je samozřejmě ta lepší varianta.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud máte otevřenou síť a slabé heslo, můžete také zjistit, že z vašeho výkonu ukrajuje někdo od sousedů. Například sítě galerií nebo kaváren se dají zachytit i přes ulici a vaše domácí wifi může být podobný případ. A v kombinaci se slabým heslem a otevřeností je to pak úrodná půda pro kohokoli zvenku. Pokulhávající sílu signálu může mít na svědomí také stará anténa, výměna se dá zařídit přímo u poskytující firmy.

Zdroj: PCMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články