Tuto chybu dělá 95 % Čechů: Pokud máte pomalou Wi-Fi, můžete si za to nejspíš sami. Určitě to děláte také

Máte pomalou Wi-Fi? Dříve než se rozhodnete kontaktovat poskytovatele, nebo se snad rozhodnete router opravit. zkontrolujte tuto věc.

i Zdroj fotografie: Daniel Aleksandersen / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Mnoho lidí využívá bezdrátový signál Wi-Fi pro připojení k domácí síti, který vysílá jejich modem. Občas se však může setkat s problémy spojenými s nízkou kvalitou internetu a oslabeným signálem. Před tím, než začnete zvažovat kontaktování zákaznické linky poskytovatele nebo investování do nového modemu či routeru, je užitečné zvážit příčiny problémů se signálem. Až 95 % Čechů má totiž modem umístěný na špatným místě.

Rušiče signálu

Kromě tlustých stěn a velkých místností, které mohou signál oslabit, je třeba také zvážit, jak některé elektronické spotřebiče a zařízení mohou ovlivnit signál Wi-Fi. Odborníci nezřídka upozorňují, že byste měli hledat možné rušiče především v kuchyni. Mikrovlnná trouba nebo trouba na pečení mohou být potenciálními problémovými body. Mikrovlnná trouba má kovovou konstrukci, která může pohlcovat nebo odrážet signál, a navíc vydává elektromagnetické záření ve frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz, což může narušit Wi-Fi signál. 

iZdroj fotografie: Uživatel Arla5_z / Creative Commons / CC BY-SA

Nejhorší místnost

Klasická trouba na pečení sice není takovým rušičem, ale i její kovová konstrukce může ovlivnit signál. Odborníci také varují před tím, že zvýšená vlhkost vzduchu v kuchyni, zejména při vaření nebo při používání myčky, může mírně narušit Wi-Fi signál. Je důležité si uvědomit, že případy, kdy kuchyňské spotřebiče mohou ovlivnit Wi-Fi signál, jsou spíše vzácné. I tak však nemá smysl umísťovat modem přímo do kuchyně, jde totiž o nejhorší místo pro umístění modemu. Nejideálnějším místem pro umístění modemu je pak přesný střed vašeho domu nebo bytu. Tím bývá nejčastěji obývací pokoj. 

Zdroj: Thesun, Pcmag
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články