Kvůli poslechu hudby přišla o 50 000 Kč, teď varuje ostatní. Dejte si pozor, abyste neudělali stejnou chybu

I milostný podvod může být jedna z praktik vychytralých kyberpodvodníků. Své o tom ví i žena z Třince, která takto přišla o 50 tisíc korun. Stát se to může i vám.

majitelé iphonů i Zdroj fotografie: Web Donut / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Bizarní případ řeší policisté v Třinci. Místní šedesátiletá žena se stala obětí milostného podvodu a přišla o 50 tisíc korun. Naivně věřila, že si dopisuje se slavným českým zpěvákem a do poslední chvíle netušila, že je obětí důmyslného podvodu. Milostný podvod není mezi kyberzločinci příliš častý, protože většinou nemá velkou úspěšnost. Přesto se občas najde oběť, kterou se podvodníkům podaří oklamat i tímto způsobem.

Milostný podvod v praxi

Žena si měla s neznámým kyberzločincem psát přes Facebook Messenger. Dotyčný se na Facebooku vydával za oblíbeného českého zpěváka, který svými koncerty vyprodává největší koncertní haly v republice. Žena iluzi, že si dopisuje se slavnou osobností, naprosto podlehla. Dotyčný jí ve zprávách vyznával lásku, ale zároveň se bránil telefonnímu hovoru. Přesto si získal její naprostou důvěru.

Milostný podvod nabral obrátky ve chvíli, kdy domnělý zpěvák požádal ženu o zaslání 50 tisíc korun. Údajně ty peníze potřeboval k produkci svých nových písniček. Zmanipulovaná žena mu peníze bez okolků poslala, přestože sama takovou sumu neměla a musela si peníze půjčit.

milostný podvod
iZdroj fotografie: www.Pixel.la Free Nenad Stojkovic / Creative Commons / CC BY-SA

Smutné probuzení

Jakmile žena peníze odeslala, dotyčný s ní přestal komunikovat. Po nějaké době vše nahlásila policii, která celý případ vyšetřuje jako trestný čin podvodu, za který pachateli hrozí až pět let vězení. Zatím však není jasné, zda se podvodníka podaří vypátrat. Žena se tak svých peněz, o které ji milostný podvod připravil, už nejspíš nikdy nedočká.

Všímejte si varovných signálů

Naivita ženy je v tomto případě skutečně neuvěřitelná a měla by sloužit jako varování všem ostatním. Kromě seniorek můžou být na podobné podvody náchylné především mladé slečny a ženy, které může vidina známosti se slavným zpěvákem zbavit veškeré obezřetnosti. Proto je důležité všímat si všech varovných signálů, které provází každý milostný podvod. Prvním z nich je už samotná známost s celebritou.

Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku

Ačkoliv se může jednat o sen spousty lidí, skutečnost, že vám na sociálních sítích sama od sebe napíše slavná osobnost, je opravdu mizivá. Šance, že navíc začne někomu bez předchozího shledání vyznávat nehynoucí lásku, je naprosto nereálná. Zbystřit byste však měli hned, jakmile vás údajná celebrita požádá o zaslání většího obnosu peněz. Zvlášť, pokud je máte zaslat na zahraniční účet v cizí měně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články