Už zase s nás chtějí vytáhnout peníze: Oblíbená streamovací platforma znovu zdražuje

Netflix se znovu pokouší udržet svou finanční stabilitu a plánuje zvýšit ceny svých předplatných, včetně těch bez reklam.

i Zdroj fotografie: Ajay Suresh / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Tato informace pochází od magazínu The Wall Street Journal, který naznačuje, že zvýšení cen by mělo nastat několik měsíců po ukončení stávky hollywoodských scénáristů. Zatím není jasné, jak vysoké toto zvýšení bude, ale první změny by se měly týkat Spojených států a Kanady. V minulosti již Netflix zvýšil ceny, a to v průběhu minulého roku. V té době začal nabízet základní plán za 9,99 dolarů měsíčně (v Česku za 199 korun), standardní plán za 15,49 dolarů (v Česku za 259 korun) a prémiový plán za 19,99 dolarů (v Česku za 319 korun). 

Další zdražování

Kromě toho přidal také plán Standard s přítomností reklam, za který si účtuje 6,99 dolarů měsíčně. Důvodem dalšího zvýšení cen je snaha Netflixu udržet finanční stabilitu a hospodaření společnosti. Nedávno omezil možnost sdílení hesel mezi různými domácnostmi tak, že je nyní povoleno pouze na stejné domovní adrese. To znamená, že pokud chcete sdílet účet s lidmi mimo vaši domovní adresu, budete muset zakoupit další členství. 

iZdroj fotografie: Donald Trung Quoc Don / Creative Commons / CC BY-SA

Netflix není jediný

Netflix není jedinou streamovací službou, která zvyšuje ceny. I konkurenční služba Disney+ zvyšuje ceny pro české předplatitele od 1. listopadu. Původní cena 199 korun za měsíc stoupne na 239 korun, což znamená 2 390 korun ročně, oproti původním 1 990 korunům za rok. Disney také plánuje zrušit možnost sdílení hesel, což již probíhá v Kanadě a může se rozšířit i do dalších zemí.

Uvažovali jste někdy na zrušení předplatného? Jaká cena by vás k tomuto kroku donutila?

Zdroj: Smartmania
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články