Už v červenci: Netflix bude končit, na vybraných televizích ho už nebude možné nikdy použít

Netflix bude končit, na vybraných televizích ho už nebude možné nikdy použít. Buď se musí koupit nová TV, nebo je se sledováním utrum. Existují však i další možnosti.

disney+ i Zdroj fotografie: Dancingpolishcow / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nedávno jsme informovali o tom, že Netflix bude končit na některých verzích Apple TV. Tuto zprávu lze nyní rozšířit o další zařízení, pro které Netflix oznámil konec podpory. Jedná se především o starší modely televizí značky Sony. Jakmile pro ně podpora oblíbené streamovací stanice skončí, aplikace Netflixu z nich zmizí a už si žádný další film nepustíte.

Pro tyto televize bude Netflix končit

Netflix stále patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější streamovací stanice vůbec. Mnohé uživatele tudíž nepotěší zpráva, že Netflix bude končit s podporou svého streamování na některých starších modelech televizí. Konkrétně se jedná o televize značky Sony BRAVIA, jak uvádí oficiální web společnosti Sony.

Netflix ukončí podporu pro všechny modely, které byly vyrobeny v roce 2014. Tyto televize už nadále nesplňují technické požadavky pro moderní streamování filmů a seriálů. Omezení začne platit od 24. července 2024 a dotkne se modelových řad S9, W5 až W95 a X85 až X95. Pokud takovou televizi máte doma, musíte se s Netflixem rozloučit.

Netflix bude končit
iZdroj fotografie: PlotagonNoah / Creative Commons / CC BY-SA
Od července už si na Netflixu žádný film nepustíte.

Zjistěte, zda se omezení týká vaší televize

Pokud máte strach, že by se omezení mohlo dotknout také vás a vaší televize, máme pro vás jednoduchý návod, jak si to ověřit. Každá televize značky Sony má speciální označení, které má většinou tvar KDL-48W585B. Toto označení vám řekne vše, co o svém televizoru potřebujete vědět. Vyčtete z něj, o jaký druh televize se jedná, jakou má velikost obrazovky, do jaké spadá řady a také, jakou má barvu.

V tomto případě je pro vás důležitá informace o modelové řadě televize, která rozhodne o tom, zda pro vás bude Netflix končit. V tomto ukázkovém případě by se jednalo o televizor řady W5, což by znamenalo, že se vás konec Netflixu skutečně dotkne.

zdražování Netflixu

Na určitých zařízeních už nebude Netflix fungovat. Kdo se na něj bude chtít i nadále dívat, musí si koupit novou televizi

Koupě nové televize a další alternativy

Každou domácnost, pro kterou bude Netflix koncem července končit, čeká nepříjemné rozhodování. Kdo se bez Netflixu doma neobejde, měl by se urychleně porozhlédnout po novém televizoru. Existuje však i pár možností, jak si svou starší, ale stále funkční televizi nechat, a zároveň si dál užívat streamování filmů na Netflixu. Pomoct vám mohou zařízení jako je Chormecast od Googlu nebo Apple TV, přes které lze Netflix dál sledovat bez omezení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články