Pozor: Používáte mapy? Tahle novinka se dotkne nás všech. Kdo se nepřizpůsobí, ten je už nikdy nepoužije a nikam se nedostane

Používáte během řízení mapy? Pak se musíte připravit na novinku, která se dotkne naprosto každého, i vás.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Vývojáři pracující na Google Maps se nyní nevěnují vývoji nových funkcí, ale přicházejí s dvěma významnými aktualizacemi. Google nedávno oznámil na svém blogu dvě podstatné změny, které budou postupně implementovány do Google Maps. 

Velké změny

První novinkou bude přidání časové osy, která umožní uživatelům jednoduše sledovat své pohyby v minulosti. Tato funkce umožní snadné zjištění, kde jste se pohybovali, což může být užitečné například při vzpomínání na návštěvu restaurace během dovolené. Časová osa také zaznamená místa, která jste navštívili v průběhu dalších dní, týdnů nebo měsíců, ať už úmyslně nebo náhodou. Jedná se o užitečnou a praktickou novinku pro uživatele, kteří chtějí lépe sledovat své pohyby. 

Další změna

Druhou novinkou bude větší kontrola nad osobními údaji týkajícími se polohy. Uživatelé budou mít možnost vybrat, zda chtějí, aby jejich polohová data byla ukládána na servery Google, nebo zda mají být kompletně uložena pouze v jejich zařízení. Tato volba umožní uživatelům mít větší kontrolu nad svými daty a rozhodnout se, zda chtějí, aby byla jejich poloha plně anonymní. Kromě toho se přidá možnost šifrování dat, což zvýší úroveň bezpečnosti. Google slibuje, že uživatele o nových funkcích informuje prostřednictvím notifikací.

Časovou osu bude nutné ručně aktivovat, protože bude sledovat pohyby uživatelů, což vyžaduje jejich vědomý souhlas. Rychlost implementace a způsob uvolňování novinek zatím zůstávají nejasné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články