Koupili jste si v nedávné době tato sluchátka? Je nám líto, byli jste okradeni. Na 99 % jde o hloupý padělek

Padělané AirPods se stávají častým problémem, přičemž falešné kopie jsou stále obtížněji odlišitelné od originálních sluchátek od Applu. Odborníci varují před nákupem z neověřených zdrojů a upozorňují na různé triky, jak rozeznat originál od padělku.

i Zdroj fotografie: LWYang / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Velké společnosti často čelí nebezpečí kopírování, kdy nějaká levná firma vytvoří produkt, který napodobuje originální výrobek. Takovým problémům často čelí společnost Apple nebo Samsung. Tato situace je obzvláště častá ve spojitosti s produkty od Applu, zejména s bezdrátovými sluchátky AirPods. Na trhu se dokonce rozšířil černý trh s falešnými verzemi těchto sluchátek. Je důležité být obezřetný, protože i zkušený uživatel se může nechtěně stát obětí a zakoupit padělek.

Dokonalá napodobenina

Když jde o AirPods od Applu, je známo, že jsou často napodobována. Pokud nakupujete z neznámého obchodu s nejasnou distribucí nebo dokonce na tržišti nebo z druhé ruky, nemůžete být naprosto jisti, že kupujete originální produkt. Cena těchto sluchátek v obchodě se pohybuje mezi 5 a 7 tisíci korunami, ale můžete snadno narazit na falešný kus s cenovkou kolem pár stovek, který vypadá, jako originál. Některé firmy specializující se na kopírování dokáží naprosto dokonale napodobit design, funkce i obal či sériová čísla.

Padělek pod vánočním stromečkem

Během Vánoc upozornil novinář a youtuber Janek Rubeš na problém falešných AirPodů. Na svém profilu na sociální síti X napsal: „Dostali jste pod stromečkem AirPods? Pokud mají sériové číslo JGXLXQGWTG, jsou FAKE. Odkazoval tím na sériová čísla, která se opakovala u několika padělaných AirPods, které Rubeš získal.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Sériová čísla jako u originálu

U jiných falešných kusů se mohou objevovat jiná sériová čísla. Podvodníci totiž zneužívají čísla skutečných AirPodů a na jedno číslo vytvoří větší množství padělků. Když zákazník zadá toto číslo na oficiální webové stránky Applu, zjistí, že číslo je platné, i když sluchátka nejsou podporována Applou.

Jak padělek odhalit?

Existuje i způsob, jak si ověřit pravost AirPods. Jedním z něj je svítit světlo mobilu na víko ochranného pouzdra. Když uvidíte stíny a tmavé části (komponenty uvnitř), jedná se o originál. Falešná sluchátka nevykazují žádné komponenty a prosvítí úplně. Je důležité mít na paměti, že tento způsob ověření může být brzy okopírován tvůrci padělků. Opatrnost je tedy vždy na místě, zejména při nákupu tak oblíbených a drahých předmětů jako jsou bezdrátová sluchátka AirPods.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články