Celý život jste používali veřejné toalety špatně. Existuje jediný správný postup bez rizik pro pány i dámy

Veřejná toaleta není rozhodně nejpříjemnějším ani nejčistším místem světa. Jenže někdy okolnosti návštěvu vyžadují.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Veřejné záchodky slouží velkému množství lidí, takže jde o místo extrémní akumulace mikrobů a všemožných bakterií. Je tedy vůbec možné toto místo navštívit, provést tam svou potřebu a poté odejít bez dalších následků? V zásadě ano. Existuje několik postupů a pravidel, kterých si hodně lidí není vědomo. Kromě určitého vybavení budete potřebovat trochu statistiky a obecných vědomostí ohledně pohybů bakterií v prostoru.

Čistá kabinka a odkládání věcí

Opravdu čistá kabinka může být na veřejné toaletě něco jako svatý grál. Například obchodní centra už na čistotu skutečně dbají, ale taková vlaková nádraží mají ještě co dohánět. V tomto ohledu pomůže znalost chování, protože hodně lidí volí kabinky dále od vstupu. Z toho plyne, že ta nejblíž bývá často nejčistší i nejméně poškozená. Jakmile vstoupíte, nejspíš si budete potřebovat trochu odložit a tady přichází další chyták.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nedávejte si nic na podlahu. I když může vypadat čistě, je plná bakterií a ty se zachytí na vašem zavazadle. Využijte háčky nebo jinou možnost – můžete také zavazadlo něčím podložit. Zvyk pokládat na prkénko toaletní papír je naprosto kontraproduktivní. Můžete si ale předem opatřit vlastní ochrannou vrstvu, kterou použijete s vědomím, že je opravdu čistá. Případně lze použít vlastní sanitární ubrousky a prkénko zkrátka otřít.

Splachování a horká voda

Podobně jako jste se kryli před povrchem prkénka, udělejte to samé se spínačem splachování. Je to místo, kterého se pravděpodobně dotkl každý před vámi. Ruce si pak umyjte ve skutečně horké vodě, která odstraní většinu bakterií. Samozřejmě použijte mýdlo a mějte ruce pod vodou aspoň 20 vteřin. K osušení použijte utěrky, nikoli sušák. Bakteriím se daří ve vlhkém a horkém prostředí. Jen se ujistěte, že si skutečně berete nepoužitou část.

iZdroj fotografie: Pixabay

V zásadě je možné vynechat většinu těchto kroků v případě, že před i po použití toalety aplikujete na ruce dezinfekci nebo si je otřete vlhčenými ubrousky, které mají stejnou funkci. Pointou je, že všechny povrchy, kterých se dotýkáte, osahaly před vámi ruce stovek dalších lidí. Lahvička dezinfekčního gelu a balíček ubrousků se vejde do každé kapsy, batohu nebo kabelky. A navyknutí si na jejich průběžné používání vám na veřejných místech udělá velkou službu.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články