Známá banka se chystá z klientů vyždímat peníze. Připravuje obří poplatky, někteří nebudou mít na jejich zaplacení

Pokud patříte mezi klienty této banky, měli byste raději zpozornět. Od 1.1 2024 budete muset platit obrovské poplatky.

i Zdroj fotografie: S vědomím Události247
                   

Většina bank nedávno provedla zvýšení některých svých poplatků, a tato tendence neunikla ani třetí největší bance v České republice. Některé finanční instituce upřednostňují klienty směřovat k využívání internetového bankovnictví s cílem šetřit pracovní síly. Tyto banky začaly klientům, kteří preferují osobní návštěvu pobočky před online platbami, účtovat značné poplatky. Mezi bankami, které zvyšují poplatky za určité služby, patří například UniCredit Bank a ČSOB. Tyto instituce se snaží motivovat své klienty k co největšímu využívání internetového bankovnictví. 

Nové poplatky

Komerční banka, třetí největší banka v České republice, se rozhodla přidat se k této trendové vlně. Pro většinu klientů Komerční banky však nejde o zásadní změny, ale především o ty, kteří stále využívají papírové výpisy nebo osobní návštěvy pobočky. Banka oznámila, že od 1. ledna 2024 zvýší poplatek za zasílání měsíčních výpisů poštou. Dosavadních 60 korun měsíčně za běžný a úvěrový účet vzroste na nových 100 korun. Tato změna přichází po posledním zvýšení tohoto poplatku v prosinci 2020. 

Konec papírových výpisů

Jako revoluční novinku banka oznamuje, že od Nového roku zruší možnost zadávání platebních příkazů na papíře, s výjimkou několika situací. Tato změna zahrnuje i konec přijímání formulářů tuzemských příkazů k úhradě, trvalých příkazů a povolení inkasa včetně SIPO na pobočkách. Možnost vložení těchto dokumentů do samoobslužných boxů bude také zrušena. Nicméně, stále bude možné zadávat papírové příkazy k SEPA a zahraničním platbám, včetně trvalých příkazů. 

iZdroj fotografie: London Police

Banka vás vše naučí

Papírový souhlas se SEPA inkasem zatím zůstává v platnosti. Banka pro klienty, kteří ještě nevyužívají internetové bankovnictví nebo mají obavy z jeho používání, poskytuje podrobný návod na svých webových stránkách. Důležitým benefitem je, že vše, co si klient zadá online, je zcela zdarma. Názory na tuto změnu se liší, přičemž někteří klienti uvítali úsporu času spojenou s online řešením, zatímco jiní navrhli poskytnout zvýhodnění starším lidem, kteří mají obavy z moderních technologií.

Zdroj: Měšec
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články