Nejoblíbenější hodinky Čechů končí: Nosit už je nebudete, čas si zkontrolujete jen na telefonu

Máte tyto hodinky? Připravte se na to, že si je už nikdy nekoupíte. Těmto hodinkám odzvonilo, už se nesmí prodávat.

i Zdroj fotografie: Crew Crew / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Apple čelí vážným problémům v důsledku patentových sporů s lékařskou firmou Masimo, což mělo za následek dočasný zákaz prodeje nejnovějších chytrých hodinek Apple Watch Series 9 a Ultra 2. generace. 

Konec nových hodinek

Tento zákaz byl nařízen Mezinárodní obchodní komisí (ITC) a momentálně se omezuje pouze na americký trh. Podle informací zveřejněných serverem 9to5Mac Apple bezodkladně stáhl ze své nabídky v USA chytré hodinky Apple Watch Series 9 a Ultra 2, které jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny hodinek s charakteristickým logem nakousnutého jablka. Pro Apple jsou hodinky Apple Watch klíčovým produktem, nejenže udržují uživatele v ekosystému iPhone, ale také dosahují obrovských prodejních úspěchů; v minulosti dokonce figurovaly jako nejprodávanější hodinky na trhu, zahrnujícím i tradiční ručičkové modely. Problémy vznikly v souvislosti s funkcí měření okysličení krve (SpO₂). 

Apple v problémech

Společnost Masimo obvinila Apple z porušení patentů v 103 případech, týkajících se pěti různých patentů. ITC však zjistila, že Apple skutečně porušil pouze dva patenty, které se týkaly pěti konkrétních případů porušení patentů, přičemž každý z nich souvisel s funkcí pulzního oxymetru, který měří SpO₂. V důsledku toho musí Apple pozastavit prodej hodinek Apple Watch Series 9 a Ultra 2, dokud není situace vyřešena. Tato opatření začala platit od 21. prosince na oficiálním webu Apple a od 24.–25. prosince u dalších prodejců. Starší modely s touto funkcí a levnější Apple Watch SE aktuální generace nejsou ovlivněny a mohou být nadále prodávány. 

Omezení prozatím neplatí na jiných trzích než v USA. Společnost Apple se v komentáři pro server 9to5Mac zavázala přijmout veškerá nezbytná opatření k okamžitému obnovení dostupnosti hodinek Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 pro zákazníky v USA, jakmile bude příkaz potvrzen.

Zdroj: 9to5mac
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články