Viděli jste někdy žábu velikosti lidského dítěte? Přesně taková ohromila obyvatele jedné vesnice

Obrovská žába se objevila ve vesnici na Šalamounových ostrovech. Velikostí se vyrovná miminku člověka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Šalamounovy ostrovy se nachází v Oceánii a tvoří je šest velkých ostrovů a skoro tisícovka menších. V jedné z mnoha vesnic se objevil opravdu neobvyklý živočich. Jeden z místních obyvatel potkal tvora, kterého si asi bude pamatovat celý život. Do cesty se mu totiž připletl skoro kilový obojživelník, který způsobil ve vesnici nemalý poprask. Video se rázem stalo hitem internetu.

Žába, jakou málokdo viděl

Vesničané byli ohromeni, když se mezi nimi objevila žába velikosti lidského miminka vážící téměř 1 kilogram. Jedná se o druh Cornufer guppyi, obojživelník nese jméno po britském chirurgovi. Místní tomuto tvoru říkají také „kuře buše“. Majitel tamní pily Jimmy Hugo se vypravil na předměstí vesnice Honiara, kde chtěl ulovit divoké prase. Jenže se mu do cesty přimotala právě tato obrovská žába a logicky ho zaujala víc než čuník.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Sophie Tanno

Jimmy prohlásil, že nejdříve nevěřil, že něco takového vůbec vidí, takto velkou žábu nikdy dřív nespatřil. Tento druh si vysloužil přezdívku kuře buše, protože někteří obyvatelé jej mají na talíři raději než kuřata. Jenže tuto žábu je mnohem těžší chytit. Nalezený exemplář už byl mrtvý, protože zvíře před Jimmym našli dva místní psi a udělali si z něj hračku. Právě proto nakonec žába skončila na talíři. Místní ovšem doufají, že se jim příště podaří chytit živou a že ji tak udrží.

Největší kousek na světě

Druh žab Cornufer guppyi patří k těm největším na světě, vyskytují se od Nové Anglie (území mezi New Yorkem a Kanadou) až po zmíněné Šalamounovy ostrovy. V posledních letech ovšem jejich populace kontinuálně klesala, což má na svědomí hlavně lidské osidlování. To bohužel ničí přirozené prostředí, kde mohou tito masivní obojživelníci bezpečně přežívat. Ovšem rozšiřování vesnic nebo měst není tím hlavním problémem.

Lidé na vesnicích běžně používají na praní mýdla a saponáty, které se dostávají do místních vod a poškozují citlivou kůži těchto zvířat. Opravdu největší žábou na světě je velkoskokan goliáší, který žije na malém území západní Afriky. Jen jeho trup má délku 40 cm a s nataženýma nohama dosahuje necelého metru. Může vážit až 4 kilogramy a je to opravdu veleskokan. Nejdelší zatím zachycený skok byl úctyhodných 6 metrů.

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na zdravé a efektivní čištění zubů? Vyberte správný kartáček i pastu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
adbz.cz
adbz.cz
Nejjednodušší způsob, jak nakrájet meloun – krok za krokem. Nehrozí, že byste si ulepili ruce, až ho budete jíst