Fotografie zvířat, které vás dostanou do kolen. Vtipnější momentky jste dlouho neviděli

Na světě je mnoho fotografických soutěží. Comedy Wildlife Photo vám určitě vykouzlí úsměv na tváři a ukáže krásné situace ze života zvířat.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Axel Bocker
                   

Soutěž se zrodila z vášně pro divočinu a dekád práce v Africe i jinde. Funguje od roku 2015 a od té doby si získala mezinárodně uznávaný status. Je přitom otevřena jak profesionálům, tak úplným nováčkům, kteří drží fotoaparát prvně v ruce. Každý rok se do ní dostanou snímky milionů lidí, kteří mají divokou přírodu a její ochranu hluboko v srdci. Oslava veselosti přírody je další připomínkou toho, o co můžeme bez její ochrany nenávratně přijít.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Philipp Stahr

Prvotní záměr

V roce 2015 založili tuto soutěž fotografové Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Každý ročník podporuje hlavně ohrožené druhy, letos se jednalo o záchranu orangutanů v národním parku Gunung Palung na území Bornea. Na jejich podporu poputuje 10 % výnosů. Široký, nebo spíše vysoký úsměv hada dává dost možná najevo spokojenost zvířete s iniciativou fotografů. Tenhle kousek tak vypadá spíše jako komiksová verze než potenciálně nebezpečný plaz.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Wenona Suydam

Opice s lanem v rozkroku je něco jako esence zvířecí vtipnosti. Ostatně nám by se v této pozici na obličeji asi jiný výraz než naprosté utrpení nezjevil. Ach, opičáku, jak s tebou soucítíme. Medvěd se spokojeně rozvalil a nejspíš na profesionální fotografy opravdu čeká. Otázkou je, jestli se chce nechat zvěčnit, nebo vyhlíží přesnídávku. Trojice tučňáků se naopak nepovaluje, ale pleskavým krokem se vydala někam za dobrodružstvím s úsměvy na tvářích.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Roland Kranitz

Vztekloun na větvi

Zelený chameleon na konci klacíku hrozně evokuje vesnického dědu, kterému někdo vlezl na zahrádku, aby si natrhal jablka nebo hrušky. A trojice ušatých kamarádů na stromě zase vypadá přesně jako parta nezbedů, kteří takovou zahradu k návštěvě vyhlíží. Optická souhra žirafy a malé opičky působí neuvěřitelně přesně. Malý jezdec, zdá se, má dokonce bičík, aby mohl svého oře popohnat ke klusu, pokud to bude potřeba.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jana Piechy

Zvířata nás často udivují svou inteligencí a schopnostmi. Ostatně badatelé neustále objevují nové důkazy toho, co se umí zvířata naučit a jaké mají mezi sebou komplexní vazby. Černého medvěda dokonce příjemné prostředí ve vodě inspirovalo k malému tai chi cvičení. A drobná myška ve vysoké trávě si zase krásný den zpříjemnila hudební produkcí. Možná chce napodobit krysaře. Máte i vy ve svých sbírkách hezké zvířecí souhry a vtipné momentky?

Zdroj: Comedy Wildlife Photography Awards

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články