Nejúčinnější past na myši z obyčejného kbelíku. Ušetří nervy, spoustu peněz a na rozdíl od těch kupovaných opravdu funguje

Pokud se u sebe doma potýkáte s myšími útoky, možná hledáte jednoduchý způsob, jak se vetřelců zbavit bez nástrah a jedů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se populace hlodavců vymkne kontrole, obvykle zamíříme do obchodu nakoupit pasti. Jenže ty jsou navrženy tak, aby chytily jen jednu myš po druhé. A to na přemnožené myši prostě nezabere. V tu chvíli přichází ke slovu docela jednoduchá past zcela domácí výroby. Myši jsou velmi invazivní druh, který přináší zkázu celým ekosystémům. Hlavně úrodné kraje jsou zvláště zranitelné, pokud do nich tito vetřelci zavítají.

Několik myších dat na úvod

Pokud vás zajímá trocha statistiky, tak jedna z nejhorších myších invazí se udála v Austrálii v letech 2010–2011 a škody tehdy přesáhly 1,5 miliardy korun. Myši sežraly úrodu, útočily i na lidi, prokousaly se gumou a izolacemi a zničily i zemědělské stroje, vozidla a celé budovy. A to ani nemluvíme o přenášených nemocech a psychických otřesech. Zamoření domova myšmi není rozhodně nic, na co by člověk zapomněl za pár dní.

Bohužel neexistuje rychlá cesta, jak se s takovým návalem hlodavců vypořádat. Můžete si ovšem sestavit zařízení, které bude kolem vašeho domu odchytávat případné „návštěvníky“. To může poskytnout také trochu vnitřního klidu. Výhodou této pasti je, že ji můžete postavit prakticky kamkoli a bude fungovat dlouhodobě. Na rozdíl od těch kupovaných totiž nekončí u jedné polapené myši, ale vejde se jich tam několik.

Kouzlo kbelíku a rampy

Pomocí vrtačky vyvrtejte do kbelíku dírku asi tři centimetry pod okraj, to samé na protilehlé straně. Provrtejte dno a vršek plechovky od nápoje. Plechovkou provlékněte drát, zajistěte ji v jeho středu a provlékněte konce drátu dírami v kbelíku. Je potřeba, aby se plechovka mohla na drátu otáčet. Stěny kbelíku potřete olejem, aby byly pro myši či krysy kluzké a ony se nemohly dostat ven, když se o to budou snažit.

Na plechovku naneste hodně burákového másla a o kraj kbelíku opřete konec nějakého prkénka, aby tvořilo přístupovou rampu. Past dejte do sklepa nebo ven a pravidelně ji kontrolujte. Nemělo by trvat dlouho, než začne fungovat. U místních úřadů si ověřte, jak se správně zbavit mrtvých myší. Je to důležité, protože mohou přenášet mnoho nepříjemných infekcí. Rozhodně se na ně vybavte aspoň gumovými rukavicemi. Přejeme dobrý lov.

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články