Zhmotněná noční můra, celá krajina je obsypána pavučinami. Pokud nemáte pavouky v oblibě, tomuto místu se vyhněte

Kolem australských měst, která byla nedávno zasažena povodněmi, vznikly obrovské pavoučí sítě. Jsou v nich ukryté celé stromy nebo menší políčka.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Carolyn Crossley
                   

Místní rezidenti uvedli, že sítě připomínající babí léto se v oblasti objevily už několik dnů po vydatných deštích, které tu panovaly. V jednom místě dokonce tyto pavučiny pokryly území několika kilometrů podél jedné ze silnic. Podle odborníků jde o taktiku přežití známou jako „balónkování“. Pavouci při ní snovají své sítě způsobem, který jim umožní dostat se na místa umístěná co nejvýše. Proto sahají pavučiny od země až k nejvyšším větvím stromů či keřů.

Pohled krásný i děsivý

Obrovské sítě v Austrálii mají na svědomí miliony pavouků, kteří používají stejnou taktiku. Ti, kteří normálně žijí čistě na zemi, potřebují mít teď možnost dostat se co nejrychleji co nejvýše nad zem. Jejich vlákna se zachytí na vegetaci a oni tak mohou snadno utéct před nebezpečím. Místní radní Carolyn Crossley uvedla, že se byla podívat na místní jezero, aby zkontrolovala škody po záplavách. Obrovské pavučiny jí naprosto vyrazily dech.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Carolyn Crossley

Carolyn sice tento fenomén viděla už dříve, jenže nikdy ne v takovém rozsahu. „Je to současně děsivé a neuvěřitelně krásné. Pavučinami bylo pokryté všechno, všechny stromy i ploty. V té době zrovna zapadalo slunce a světlo pronikalo všemi těmi závoji napříč celou krajinou.Dokonce to celé vypadalo jako jedna jediná síť, která se jen hemží pavouky. Je to jako propojená instalace nějakého uměleckého počinu, a ne výtvor těchto drobných tvorečků.

Dočasnost celého úkazu

Amanda Treager, která v oblasti také žije, uvedla, že si nejdříve myslela, že jde o bezpečnostní sítě kolem silnic. Nikdy totiž neviděla – stejně jako Carolyn – že by se tento jev vyskytl v takovém měřítku. A bylo to naprosto ohromující. Jemné pavučiny obepínající všechno v okolí nejspíš zmizí během jednoho týdne. Místní obyvatelé ale uvádí, že bylo velmi příjemné je vidět právě po příšerném počasí, které zažili během předchozích dnů.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Carolyn Crossley

Prudký déšť a silné poryvy větru bičovaly rozsáhlé oblasti Victorie a způsobily bleskové povodně. Voda poškodila množství majetku a dva lidé byli nalezeni mrtví ve svých autech. Úřady popsaly proběhlou bouři jako obrovskou regionální katastrofu, stovky domácností zůstaly několik dní bez proudu. Umělecké dílo milionů pavouků se tak pro místní stalo příjemným zpestřením, které je na chvíli pozvedlo na duchu a přivedlo na jiné myšlenky.

Zdroj: BBC

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Na dovolenou bez přebytečných kil: Spolehněte se na Tabatu, pětiminutové cvičení z Japonska, které „je vidět“ téměř okamžitě
Události247.cz
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská ponorka zaútočila na výcvikové středisko ve Lvově: Nečekaný útok Černomořské flotily podtrhává nedostatek pozemní munice
adbz.cz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní