Zajímá vás ekologie a dlouhodobá udržitelnost civilizace? Čerpejte informace z ověřených zdrojů

V dnešní době nenajdeme člověka, který by nikdy neslyšel v médiích zmínku ohledně současné nelehké situace týkající se změny klimatu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Není se čemu divit, protože stále se zhoršující stav přírody je jasně prokázaným faktem, na němž se shodli téměř všichni světoví vědci i organizace. V záplavě každodenních zpráv je však těžké vybrat ty relevantní a pravdivé. Jak na to?

Informační válka

Jedním z ohromných problémů současnosti je nedůvěra velké spousty lidí, kteří urputně odmítají jasná fakta, i kdyby jimi byli obklopeni. Jednou z oblastí postižených tímto fenoménem je i udržitelnost. Není se čemu divit, protože některé subjekty záměrně překrucují realitu, aby pro sebe získali nejrůznější benefity. Když lidé jakoukoliv z těchto lží odhalí, automaticky přestanou důvěřovat i ostatním zprávám, jejichž předmětem je stejná problematika.

Příkladem budiž jedno z nejožehavějších témat posledních let, jímž je samozřejmě energetika. Té dominují uhelné elektrárny, jež však během své činnosti vypouští masivní emise oxidu uhličitého a dalších škodlivin. Je tudíž naprosto jasné, že jejich inteligentní a postupné nahrazení je alfou i omegou k vytvoření udržitelné budoucnosti pro nás všechny. Nejedná se ovšem o nic jednoduchého, a tak si budeme muset na tento krok ještě chvíli počkat.

Planeta je v ohrožení

Naštěstí lze stále nalézt nezávislé a objektivní zpravodajství, přičemž za zmínku stojí především známý portál Ecoista. Ten se zaměřuje na pravidelné informování čtenářů zajímavou a nezaujatou formou. Pokud tedy chcete být neustále v obraze a získávat inspiraci, jak můžete svým dílem pomoci i vy, pravidelně navštěvujte dané online stránky. Toužíme-li po pozitivní změně, musíme se do této snahy zapojit všichni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Tomáš Vaculík
Autor článku

Tomáš Vaculík

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Konec bolesti kloubů a svalů, z těla ji vypálí obyčejná hořčice
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat