Zajímá vás ekologie a dlouhodobá udržitelnost civilizace? Čerpejte informace z ověřených zdrojů

V dnešní době nenajdeme člověka, který by nikdy neslyšel v médiích zmínku ohledně současné nelehké situace týkající se změny klimatu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Není se čemu divit, protože stále se zhoršující stav přírody je jasně prokázaným faktem, na němž se shodli téměř všichni světoví vědci i organizace. V záplavě každodenních zpráv je však těžké vybrat ty relevantní a pravdivé. Jak na to?

Informační válka

Jedním z ohromných problémů současnosti je nedůvěra velké spousty lidí, kteří urputně odmítají jasná fakta, i kdyby jimi byli obklopeni. Jednou z oblastí postižených tímto fenoménem je i udržitelnost. Není se čemu divit, protože některé subjekty záměrně překrucují realitu, aby pro sebe získali nejrůznější benefity. Když lidé jakoukoliv z těchto lží odhalí, automaticky přestanou důvěřovat i ostatním zprávám, jejichž předmětem je stejná problematika.

Příkladem budiž jedno z nejožehavějších témat posledních let, jímž je samozřejmě energetika. Té dominují uhelné elektrárny, jež však během své činnosti vypouští masivní emise oxidu uhličitého a dalších škodlivin. Je tudíž naprosto jasné, že jejich inteligentní a postupné nahrazení je alfou i omegou k vytvoření udržitelné budoucnosti pro nás všechny. Nejedná se ovšem o nic jednoduchého, a tak si budeme muset na tento krok ještě chvíli počkat.

Planeta je v ohrožení

Naštěstí lze stále nalézt nezávislé a objektivní zpravodajství, přičemž za zmínku stojí především známý portál Ecoista. Ten se zaměřuje na pravidelné informování čtenářů zajímavou a nezaujatou formou. Pokud tedy chcete být neustále v obraze a získávat inspiraci, jak můžete svým dílem pomoci i vy, pravidelně navštěvujte dané online stránky. Toužíme-li po pozitivní změně, musíme se do této snahy zapojit všichni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Tomáš Vaculík
Autor článku

Tomáš Vaculík

Zobrazit další články