Umělá inteligence je šikovný pomocník, ale zlý pán. Jak ji používat?

Poslední měsíce s sebou přináší ohromně rychlý rozvoj v oblasti nástrojů na bázi umělé inteligence. S danými technologiemi se seznamují například majitelé e-shopů, copywriteři, grafici, studenti, učitelé, ale i celá řada dalších profesí. Není se čemu divit, protože s jejich pomocí dokážou naprosté divy. Na co si však musíte dávat pozor?

                   

Nevěřte všemu

Zdaleka nejznámější funkcí, s níž přichází umělá inteligence, je psaný text. Ten představuje jakýsi univerzální prostředek, bez něhož se neobejde téměř žádná profese. Správně zvolená slova a informace dokážou pobavit zákazníky, poučit je a samozřejmě je i přimět k nákupu vašeho produktu. Zároveň vás mohou posunout na vyšší příčky ve vyhledávačích, což je základ úspěchu pro každého online obchodníka.

Problémem je fakt, že spousta rádoby kvalitních programů vám spíše uškodí. Pravopisné chyby, nezáživný obsah, opakující se fráze a celá řada podobných nedostatků vám přinesou penalizace ze strany internetových algoritmů. Zároveň spolehlivě odradí znalé zákazníky.

Jak na to správně?

Jestli se chcete vyhnout problémům, spolehněte se pouze na opravdu ověřený a dobře sestavený program, který disponuje profesionálními šablonami. Za zmínku stojí třeba oblíbená platforma Deeply. Ta hravě zvládne vygenerovat marketingové texty, příspěvky na sociální sítě, popisky produktů, ale i překlady z/do více než třiceti jedna světových jazyků.

K tomu připočtěte i možnost tvorby obrázků a přirozených fotografií. To vše na základě několika málo kliknutí myši. Určitě si ihned neplaťte plnou verzi, protože máte nárok na pětidenní testovací verzi zcela zdarma. Během tohoto období si sami vyzkoušíte jednotlivé funkce a rozhodnete se, jestli vyhovují vašim potřebám. Díky zmíněné platformě ušetříte spoustu času i peněz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články