Jak získat čistou a pitnou vodu v přírodě?

Pokud jste milovníkem přírody a turistiky a často chodíváte na několikahodinové výlety a túry, z různých důvodů se Vám může stát, že se ocitnete bez pitné vody. Můžete se v přírodě zdržet, a proto spotřebujete více než jste plánovali, nebo jste si jednoduše vzali málo pitné vody a potřebujete jí víc.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pít jen tak vodu v přírodě např. z potoka, řeky nebo jezera není nejlepší nápad. Taková voda může obsahovat různé bakterie a mikroorganismy. Z konzumace takové vody byste mohli mít přinejmenším nepříjemné žaludeční problémy. Existuje ovšem kempingové vybavení do přírody a na turistiku, která Vám může pomoci v nouzových situacích z takových přírodních vodních zdrojů vytvořit čistou a pitnou vodu. Kvalitním a ověřeným výrobcem takové výbavy je švýcarská značka KATADYN. O jakou výbavu se jedná?

Filtrační pumpa

Manuální filtrační pumpa KATADYN HIKER PRO dokáže přečerpat a přefiltrovat až 1 litr vody za minutu. Díky vyměnitelnému filtru vyrobenému ze skleněných mikro vláken dokáže filtrovat bakterie, řasy, cysty, usazeniny a jiné nečistoty. Filtrace pozitivně ovlivní kvalitu i chuť přečerpané vody. Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti nezabere v batohu mnoho místa.

Filtrační láhev

Filtrační láhev KATADYN BEFREE je ohebná a pružná láhev, která je vyrobena z termoplastického polyuretanu. Hrdlo láhve je vybaveno vyměnitelným filtrem, který je vybaven dutými mikro vlákny. Přírodní vodu zbaví bakterií, mikroorganismů a dokáže vyčistit i mírně zakalenou vodu. Filtrační láhev lze naplnit velmi rychle díky hrdlu o průměru 42 mm.

Filtrační tablety

Tablety KATADYN MICROPUR FORTE dokáží zlikvidovat bakterie, houby, prvoky a viry, a to do 30 min. Vodu nejen čistí, ale také dezinfikují a konzervují. Doporučené množství je jedna tableta na litr vody. Účinnou látkou je troklozen sodný a stříbro. Nečistí však kalnou vodu! Vejdou se do každé kapsy.

Filtrační pero

Pero KATADYN STERIPEN AQUA pomocí UV záření ničí bakterie, prvoky a viry ve vodě. Během 90 vteřin dokáže vyčistit až 1 litr vody. Ideální pro čištění vody ve sklenicích nebo v malých lahvích. UV záření spouští čtyři baterie typ AA. Životnost takového zařízení je do cca 3 000 aktivací. Díky svým malým rozměrům se bez problémů vejde do kapsy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články