Co je to cartridge a jak si správně vybrat?

Mnoho z nás si pořídí tiskárnu a potom neví, co dělat s náplní. Na trhu najdete dva základní druhy náplní, které se dávají do tiskáren.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jedním je toner a druhým cartridge. Bohužel většina lidí netuší, jaký je mezi nimi rozdíl. Ve skutečnosti to není vůbec složité rozlišit a velmi jednoduše zjistíte, co z toho musíte pořídit pro tiskárnu, kterou máte doma. Není na tom nic složitého, i když se to na první pohled může zdát.

Jak vybrat správnou cartridge?

Cartridge je zásobník s náplní do inkoustové tiskárny. Kvalitní cartridge Samsung odvede svou práci a zároveň vám ušetří peníze. Některé modely mají jen jeden zásobník na černou barvu, u jiných najdete více barev. V tomto ohledu závisí na tom, jestli potřebujete tisknout jen černobíle nebo i barevně. Myslet musíte na to, že je zapotřebí:

  • pravidelný tisk (barvy mohou vyschnout),
  • využití všech dostupných barev,
  • pravidelná výměna po dokončení nebo vyschnutí barev.

Vybrat nejlepší cartridge pro svou tiskárnu je velmi jednoduché. Stačí, když se podíváte na modelovou řadu a model tiskárny. Podle toho najdete zásobníky, které se budou hodit do daného modelu. Ty stačí objednat a potom velmi jednoduše vyměnit za starou cartridge. Kvalitní cartridge Samsung vyměníte během pár vteřin. Model i řadu najdete napsané na přední nebo zadní části tiskárny. Nemusíte hledat žádné doklady o koupi. Jednoduše se jen podíváte na tiskárnu.

Jaký je rozdíl mezi cartridge a tonerem?

Toner je náplň pro laserové, LED tiskárny a kopírky. Kvalitní cartridge Samsung se tedy hodí do inkoustové tiskárny a toner Samsung do laserové tiskárny. Toner obsahuje černý nebo barevný prášek, který se dostane na papír pod vysokým tlakem a vysoké teplotě. Většinou se tonery vyrábí pouze v černé barvě, ale najít můžete také barevné varianty se čtyřmi základními barvami, ze kterých lze namíchat všechny odstíny, které potřebujete vytisknout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Tomáš Vaculík
Autor článku

Tomáš Vaculík

Zobrazit další články