8 nejzáhadnějších zmizení v Bermudském trojúhelníku. Opravdu je tak tajemný, jak se říká?

Na naší planetě nejspíš neexistuje pochmurnější a tajemnější místo, než je právě bermudský trojúhelník. Zemřelo tu víc jak tisíc lidí, případně se tyto osoby pohřešují.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Po zhruba 500 let v této oblasti mizí lodě, a jakmile se ve 20. století začala používat letadla, začala se ztrácet i ta. Existuje mnoho výkladů, proč k tomu dochází. Každý den jsou vyvracovány, jen aby tak vznikl prostor pro mnohé další verze. Kromě bermudského se tomuto místu říká také ďáblův trojúhelník. A bezpečně si uchovává svá tajemství, zřejmě nepřístupná omezenému lidskému chápání. Je ale skutečně tak zlověstný, nebo jde jen o nadsázku?

Kolumbus a nebeský oheň, rok 1492

Do místa se dostal i Kolumbus, který tu popisoval něco divokého a nevysvětlitelného. Údajně pozoroval cosi jako druh ohnivé koule, která zasáhla vodu hned vedle boku lodi. A právě v tu chvíli se úplně zbláznily všechny kompasy. Námořníci nechápali, co se to děje, ovšem historici dnes tyto jevy vysvětlují zcela racionálně. Podle nich šlo o meteorit a vychýlení kompasu je pro magnetické pole této oblasti zcela typické.

Thomas Lynch Jr. se svou manželkou, rok 1779

V 18. století tu zmizel jistý Thomas Lynch Jr., který byl se ženou na cestě do Západní Indie. Byl známý díky tomu, že patřil mezi signatáře slavné Deklarace nezávislosti. Navíc šlo o nejmladšího účastníka této historické události.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rok 1918 a loď USS Cyclops

Zdálo by se, že 20. století je dobou zcela osvícenou, bermudský trojúhelník však veškerým snahám o porozumění odolává. Počet obětí této zóny navíc významně vzrostl. Navždy zde zmizela například bitevní loď Cyclops s více než třemi stovkami lidí na palubě. Zatím se jedná o největší ztrátu námořnického personálu, ke které došlo mimo boj.

Atalanta, rok 1880

Britská fregata Atalanta opustila Bermudy a už ji nikdo nespatřil. Dodnes po ní nejsou žádné stopy a není známo jediné rozumné vysvětlení, jak ke zmizení došlo.

„Carroll A. Deering“, rok 1921

Příběhy výše zmíněných lodí jsou jistě záhadné, nikoli však velkolepé. Případ nákladní lodi Carroll A. Deering je ale jiná třída. Nejdříve ztratila loď svého kapitána, který musel kvůli vážné nemoci přistát v Delaware. Dalšími zastávkami plavby měly být Rio a Barbados. Po příjezdu do Severní Karolíny se však posádka začala chovat velmi podivně. A na Cape Hatteras se Carroll A. Deering doslova rozpadl. Příčina je přitom nejasná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kam zmizela celá posádka plavidla se také nepodařilo nikdy vypátrat. Loď byla zcela prázdná a opuštěná.

Rok 1941 a lodě „Proteus“ a „Nereus“

Tato plavidla byla kopiemi již výše zmíněné USS Cyclops. Naloženy bauxitem opustily obě lodě Panenské ostrovy, jenomže se nikdy nedostaly do cíle. Neexistuje ani žádný důkaz o tom, že by byly napadeny. Zkrátka zmizely beze stopy.

Let číslo 19, rok 1945

Právě historie tohoto letu dala vzniknout legendě o zlověstném místě. Šlo o pětici letadel z bombardovací perutě, která v rámci cvičného letu vyrazila z Fort Lauderdale. Právě v bermudském trojúhelníku se ale všechny stroje beze stopy ztratily. Zemřelo či zmizelo tudíž i 27 lidí. Krom toho se nevrátil ani 13členný záchranný tým. Eskadra letu 19 vyslala několik nouzových volání. Piloti řekli, že nevědí, kde jsou, „všechno je špatně“ a „terén je divný“.

Sulphur Qeeen z roku 1963

Tanker zmizel beze stopy na cestě z Texasu do Virginie, na palubě bylo 39 lidí.

Co myslíte, že za těmito jevy stojí?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články