Američani natočili podivný objekt na obloze a většina z nich je přesvědčena, že jde o UFO. Vědci ale tvrdí, že je to mrak

Uživatelé sociálních sítí zůstali v šoku poté, co se na TikToku objevilo video podivného úkazu na obloze, který nápadně připomínal létající talíř.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Nedávno se video s údajným UFO na obloze Spojených států stalo virálním. Objekt byl velký a vyvolal debatu na sociálních sítích díky svému tvaru létajícího talíře. Někteří uživatelé tvrdili, že jde o mimozemšťany, zatímco jiní oponovali s argumentem obyčejného mraku. Došlo tedy ke kontaktování meteoroložky a moderátorky Michelle Adams, která tento jev objasnila. Upozornila, že tentokrát nejde o neidentifikovaný létající objekt, ale mrak lentikulárního typu.

Video upoutalo enormní pozornost

Video zachytila uživatelka TikToku jménem Nesha Higgins při jízdě po dálnici v Arizoně. Její záznam měl sotva pár dnů po zveřejnění 3,5 milionu zhlédnutí. Skutečným překvapením však není samotné UFO, ale tento typ mraku. Čočkovitá oblaka totiž opravdu vypadají jako typický létající talíř. Vyskytují se běžně v horských oblastech a souvisí s povětrnostními podmínkami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedná se o pohyby větru v různých směrech při jeho stoupání a klesání. Díky tomu mají mraky tvar podobný klobouku. Ačkoli mohou být utvořeny kdekoli na světě, jsou vidět zvláště nad sopkami nebo horami. Tyto informace poskytla veřejnosti již zmíněná meteoroložka Adams. Zároveň zdůraznila specifičnost povětrnostních podmínek, aby se takový mrak vůbec dokázal vytvořit.

Mraky spojované s UFO

Meteorologická služba dochází k závěru, že tyto mraky vznikají, když je vzduch stabilní a vítr vane přes kopce a hory. Samozřejmě ze stejných směrů v rámci troposféry. Dokonce poukazuje na to, že je běžné je zaměňovat s UFO, což by mohlo vysvětlit mnoho údajných pozorování. Hodně lidí si přesto tyto oblaky spojuje se znaky mimozemské existence.

@neshahiggins #ufo #ufosky #area51 ♬ original sound – Nesha Higgins

Jak byste reagovali při zpozorování takového mraku?

Zdroj: Biobiochile
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články