Satelit v oblacích zaznamenal „zprávu lidstvu“. Co má tajemný vzkaz znamenat?

Snaha hledat v oblacích významy a legrační tvary je nejspíš společná celému lidstvu. Kromě běžných civilistů je však sledují i meteorologické stanice a další instituce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V květnu meteorologická družice Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) monitorovala spodní atmosféru planety. Zahlédla přitom obří písmeno „G“, které se zformovalo v oblakové formaci u pobřeží státu Chile. Úřad pak na twitterovém účtu NOAA Satellites sdílel dokonce sedm hodin trvající video s tímto meteorologickým úkazem. Právě tak, jak jej spatřil satelit GOES-East. To ovšem není znakům konec.

Vzkaz psaný v oblacích

Výsledný snímek pak lidé z NOAA ještě přiblížili, a vedle obrovského „G“ se vyjevil ještě kruhový útvar. To by naznačovalo menší písmeno „O“, dohromady tedy anglické slovo „Go“, v překladu „Vpřed“ nebo „Vyrazit“. Znamená to něco? Vysílá k nám naše planeta tímto způsobem nějaké poselství, kterého si máme všimnout? Vzor tvořící písmena se samozřejmě ukázal jen jako vtipná náhoda a shoda okolností, fantazii ovšem nelze zabránit.

Mnoho lidí si tak rádo myslí, že planeta sama promlouvá a dokonce nás podporuje v našem směřování. V každém případě, pokud jste například s něčím váhali a čekali na nějaké znamení shůry, nic výmluvnějšího asi najít nemůžete. GOES-East je důležitý nástroj pro sledování počasí, sluneční aktivity i klimatických podmínek. A rozhodně se nejedná o první satelit ve vesmírné flotile NOAA. Jeho série navždy změnila monitoring životního prostředí.

Znaky jenom v naší hlavě

Pokud se stále snažíte přikládat onomu „Go“ nějaký význam, vězte, že významy všeho kolem nás, a hlavně znaků a symbolů, jsou jen v naší hlavě. Jsme živočišný druh, který velmi rád hledá ve všem významy a souvislosti. Náš mozek prostě nemá rád nahodilost a tzv. prázdná místa. Právě to je důvodem, proč vidíme například údajný ďáblův obličej v oblacích kouře, které se objevily během teroristických útoků v USA 11. září 2001.

Stále proměnlivé počasí a hlavně tvary na nebi jsou pak pro tento náš sklon přímo živnou půdou. A jakmile má mozek byť jen základy známých struktur, velmi ochotně si doplní zbytek a vyloží si celek jako něco, co mu dává smysl. Oblakům je ovšem zcela lhostejno, jak si kdo jejich tvary vyloží. Takže se klidně bavte nad hlavami lvů, oblačnými velrybami nebo čímkoli dalším. Není však třeba z těchto tvarů dělat něco víc, než reálně jsou.

Jaký nejhezčí tvar jste v mracích kdy našli?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Osvědčené praktiky, jak se zbavit bolesti kloubů. Bohatě stačí ležet v posteli a udělat 1 pohyb
Události247.cz
Události247.cz
Vlastnit auto bude výsadou boháčů. Zbytek lidí by si měl raději rychle zvyknout na jízdu autobusem a chůzi pěšky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Posedlost mocí, nebo „správné“ ambice? Jadernou válku před 60 lety zastavil jediný muž aneb Poměřování sil USA a SSSR
adbz.cz
adbz.cz
5členná rodina bydlí v autobuse. Na nákladech ušetří 2/3 toho, co běžná domácnost, a mají mnohem víc