Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování

Nedávno objevená hora se stala velice oblíbenou turistickou atrakcí. Obdivovat ji zblízka nebylo zpočátku příliš možné, to je však dnes ale úplně jinak.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Duhové hory jsou zázrakem přírody, a dokonce i novým divem světa. Byly zároveň zařazeny mezi „100 nejvelkolepějších míst, která můžete za život navštívit“. Duhové hory v Peru nejsou tak známé jako ty čínské, ale jedná se o oblíbenou turistickou destinací pro všechny, kteří hledají víkendový útěk. A rozhodně existuje spousta důvodů, proč zrovna tuto horu navštívit.

Barevná hora přitahující turisty

Duhová hora v Peru se nachází v údolí Vinicunca v Andách. Jedná se o celé pestrobarevné údolí, ve kterém jsou všechny barvy duhy, v jazyce kečuánských indiánů. Konkrétněji potomků Inků Vinicunca. Podle jedné verze a jiná verze názvu napovídá, že Vinicunka znamená „vini“, což v překladu znamená kámen nebo úzké hrdlo. O její existenci se dozvědělo teprve nedávno. Díky globálnímu oteplování se otevřela světu. Na hoře totiž roztál sníh a odhalila se veškerá krása tohoto místa.

Důležité je se aklimatizovat

První turisté se na Duhovou horu Vinicunca přišli podívat v roce 2016. Turistická trasa byla vedena tak, aby turisté na samotnou horu nechodili. Později se to dokonce zakázalo, aby nedošlo k narušení přírodního vzoru. Časem se toto ale změnilo a cesta do samotného údolí Vincunca k Duhové hoře započala ve starověkém inckém městě Cusco. Zkušení turisté doporučují zůstat zde několik dní, aby se aklimatizovali, protože cesta k Duhové hoře je dlouhá, měli byste se na ni připravit. Musíte vstávat brzy, ve 3 hodiny ráno, ale stojí to za to.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hora není to jediné, co krajina nabízí

Cestou na Duhovou horu, narazí turisté na malé vesničky skutečných indiánů v tradičním oblečení. V údolích mohou také spatřit poklidně pasoucí stáda lam alpak. Turisty i místními obyvateli vyhledávaná hora se ukrývá uprostřed ledovcových hor v oblasti Vilcanota na jihu Peru, tak neváhejte a dopřejte si výlet.

Jaké bylo nejkrásnější místo, které jste kdy zatím navštívili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články