Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování

Nedávno objevená hora se stala velice oblíbenou turistickou atrakcí. Obdivovat ji zblízka nebylo zpočátku příliš možné, to je však dnes ale úplně jinak.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Duhové hory jsou zázrakem přírody, a dokonce i novým divem světa. Byly zároveň zařazeny mezi „100 nejvelkolepějších míst, která můžete za život navštívit“. Duhové hory v Peru nejsou tak známé jako ty čínské, ale jedná se o oblíbenou turistickou destinací pro všechny, kteří hledají víkendový útěk. A rozhodně existuje spousta důvodů, proč zrovna tuto horu navštívit.

Barevná hora přitahující turisty

Duhová hora v Peru se nachází v údolí Vinicunca v Andách. Jedná se o celé pestrobarevné údolí, ve kterém jsou všechny barvy duhy, v jazyce kečuánských indiánů. Konkrétněji potomků Inků Vinicunca. Podle jedné verze a jiná verze názvu napovídá, že Vinicunka znamená „vini“, což v překladu znamená kámen nebo úzké hrdlo. O její existenci se dozvědělo teprve nedávno. Díky globálnímu oteplování se otevřela světu. Na hoře totiž roztál sníh a odhalila se veškerá krása tohoto místa.

Důležité je se aklimatizovat

První turisté se na Duhovou horu Vinicunca přišli podívat v roce 2016. Turistická trasa byla vedena tak, aby turisté na samotnou horu nechodili. Později se to dokonce zakázalo, aby nedošlo k narušení přírodního vzoru. Časem se toto ale změnilo a cesta do samotného údolí Vincunca k Duhové hoře započala ve starověkém inckém městě Cusco. Zkušení turisté doporučují zůstat zde několik dní, aby se aklimatizovali, protože cesta k Duhové hoře je dlouhá, měli byste se na ni připravit. Musíte vstávat brzy, ve 3 hodiny ráno, ale stojí to za to.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hora není to jediné, co krajina nabízí

Cestou na Duhovou horu, narazí turisté na malé vesničky skutečných indiánů v tradičním oblečení. V údolích mohou také spatřit poklidně pasoucí stáda lam alpak. Turisty i místními obyvateli vyhledávaná hora se ukrývá uprostřed ledovcových hor v oblasti Vilcanota na jihu Peru, tak neváhejte a dopřejte si výlet.

Jaké bylo nejkrásnější místo, které jste kdy zatím navštívili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
Události247.cz
Události247.cz
,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu