Poltergeist na Českolipsku: V domě prý zapaloval nehořlavé předměty a dokonce je i házel po lidech

V domě v Nedamově létají samy od sebe předměty, některé dokonce samy od sebe začínají hořet. Má v něm údajně řádit Poltergeist.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Měl to být obyčejný den v práci. V místním penzionu v Nedamově se však odehrávalo něco podivného, co zanechalo dělníky v hrůze. Nečekaně na ně začaly padat cihly a kladiva, předměty se samy přemisťovaly a někteří tvrdí, že viděli, jak se něco uvnitř budovy samo začalo hořet. Tento dům se stal centrem strachu a místní začali mluvit o poltergeistovi. Jaká je ale pravda?

Poltergeist na Českolipsku

Psal se 26. červen roku 2016 a v Nedamově na Českolipsku právě probíhala renovace místního penzionu. Na první pohled by to nevypadalo jako nic neobvyklého, ale to se mělo brzy změnit. Dělníci v jedné místnosti začali slyšet podivné zvuky. Brzy na to na ně začaly padat nejrůznější předměty, jako by je po nich někdo házel. Největším překvapením je, když si všimli stolu, na kterém se hromadily noviny pro malování. Ty po pár sekundách z ničeho nic začaly hořet. To už pro ně bylo více, než dokázali unést, a proto rychle vzali nohy na ramena. Když se podivné události opakují i po několika dnech, majitel nemovitosti volá o pomoc odborníky. Na místo přicházejí parapsychologové, hasiči a policisté, aby zjistili, co se vlastně děje. Bylo to dílo nadpřirozených sil, vtípkařů nebo vandálů? Nikdo neví.

Jedna velká záhada

Záhadné jevy jsou nespočetné. Během následujících šesti dnů se objevilo přes čtyřicet samovznícených předmětů. Dalších 10 různě poletovalo po místnosti. Majitelka podala trestní oznámení, ale policie nenašla žádného viníka. Od ledna 2017 se události stále vyskytují, ale již ne tak dramaticky. Slávek Boura, reportér televize Nova a příbuzný majitelky penzionu, začal tento záhadný případ zkoumat. Spolu s místními došel k závěru, že za vším stojí poltergeist. 

i

Co je vlastně poltergeist

Je to paranormální jev, při kterém se předměty samovolně pohybují, svítidla explodují a elektrická zařízení selhávají. Tento jev je doprovázen hlukem, jako je dupání a bouchání. Na lidi neútočí, ale výjimečně se objeví výjimka. Vyšetřování pokračovalo, ale policie nenašla žádného pachatele. Experti jsou stále přesvědčeni, že za těmito událostmi stojí něco, co přesahuje lidské chápání. Existuje však také skeptický názor na tyto jevy. Leoš Kyša z Klubu českých skeptiků Sysifos tvrdí, že většina poltergeistů jsou buď podvody nebo výtvory psychicky nestabilních jedinců. Jaká je pravda, to se zřejmě nikdy nedozvíme.

Zdroj: Idnes, Blesk, Enigma
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články