Walt Disney se měl nechat zmrazit a pohádka Frozen to měla zamaskovat: Konspirační teorii někteří věří dodnes

V tajemné komnatě pod zábavním parkem se má nacházet ještě tajemnější přístroj. Jakmile otřete námrazu, bude se na vás koukat zmrzlá hlava zakladatele impéria.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Příběhy o tom, že se Walt Disney nechal po své smrti v roce 1966 zamrazit do kryogenické komory, mají ohromnou výdrž a někteří jim dodnes věří. V každé virtuální skupině tak najdete někoho, kdo vám zaručí, že to tak je. Někdy celé tělo, jindy jen hlava. Vždycky jen čeká na dostatečně pokročilou technologii, která zakladatele společnosti vrátí zpět mezi živé. Pak bude moci v novém světě nerušeně plánovat další fázi vývoje pro své mediální impérium. Populární pohádka Frozen to pak měla zamaskovat. Lidé totiž vyhledávali slovo frozen, aby se dopídili pravdy o zmrazení.

Zrod legendy, kterou všichni převzali

Šance, že by to byla pravda, je však prakticky nulová. Jak se tedy tato povídačka vlastně zrodila a proč vytrvala? Všechno to začalo po Disneyho smrti 15. prosince 1966 tvrzením jednoho reportéra. „Počátkem roku 1967, pár týdnů po Disneyho smrti, tvrdil reportér místních novin, že se vplížil do nemocnice St. Joseph´s Hospital v Burbanku. Ta je přímo naproti Disneyho studiu a tady byl léčen v posledních fázích své nemoci.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Takhle to aspoň píše Dr. Howard Markel. „Jak příběh pokračoval, reportér se převlékl za personál a vloupal do servisní místnosti. Tam spatřil zmrazeného Disneyho v kryogenickém válci.“ Právě odtud se podle PBS vyvinula legenda, protože reportérův příběh převzala další média jako jasný fakt. Zkazky se šířily natolik, že dvě zcela odlišné biografie Disneyho vydané v letech 1986 a 1993 tuto skutečnost uvedly také jako holý fakt.

Tvrzení rodiny a zkazky od Walta

Celkově má teorie obrovskou spoustu děr a mezer, ale uvedeme alespoň několik. Zaprvé, zcela první noviny, které tuto informaci přinesly, nejsou nijak významné. Celý příběh zmíněného reportéra je tak nejspíš sám legendou. Neexistují ani důkazy o tom, že by Walt Disney věděl cokoli o kryogenice nebo vyjádřil přání na vlastní konzervaci. Jeho rodina tvrzení také jasně odmítla. „Ne, nemáme ho v žádné kostce ledu,“ uvedla Abigail Disney.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Ne, není zmrazený. Byl tu pohřeb, pamatuju si to moc dobře. Ne, žádné mrazení.“ Pak je tu ještě fakt, že Disney je pohřben na hřbitově Forest Lawn Cemetery v Glendale. Podle konspirátorů je však například film Ledové království víc než jen animák. Má to být jeden velký vzkaz právě o tomto Waltově činu. Legendy ale nejspíš přežívají ještě z dalšího důvodu. Disney jim totiž dodal sám palivo, buď mimoděk, nebo úmyslně.

Jeho vlastní kontrola zařízení

Kryogenika mohla být částí nových technologií, které studoval. Nikdo to neví přesně, případ prvního zmrazeného muže to však dovoluje. Dr. James Bedford zemřel v Glendale 12. ledna 1867, tedy ani ne měsíc po Disneym a jen o kousek dál. Technologie tedy existovala ve stejném čase i místě. Podle Mental Floss je Bedfordovo tělo stále zmrazené a podle zpráv i ve velmi dobrém stavu.

Tvrzení o Disneyho studiu kryogeniky pochází od Boba Nelsona. To je bývalý prezident Cryonics Society of California. Ten v rozhovoru z roku 2013 uvedl, že Disney se skutečně chtěl nechat zmrazit. „Obdrželi jsme telefonát z jeho studia. Ptal se nás, kolik lidí už bylo zmrazeno a jaké máme zařízení, stejně tak na personál. Byl to velmi bystrý muž a kontroloval si všechny okolnosti.“ Ačkoli tedy neexistují přímé důkazy, vzhledem ke žhavosti tématu v té době je tento postup opravdu možný.

Jaký je váš názor na zmražení po smrti?

Zdroj: SFGate
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články