Do Branišovského lesa vkročí jen odvážlivci. Dějí se tu ošklivé věci, které nikdo nedokáže vysvětlit

Skoky časem, tajemné kroky v listí nebo rudé oči, které na vás koukají ze tmy. To je jen slabý výčet jevů, které vás mohou potkat v tomto tajemném lese.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Branišovský les je smíšený les mezi českobudějovickým sídlištěm Máj, čtvrtí Zavadilka a obcemi Branišov, Mokré a Třebín. Je znám pro mnoho tragických událostí, pověstí i zmínek o paranormálních jevech. Některé prameny se zmiňují o malé osadě, která tu existovala už v 15. století. V roce 2014 vybudovala společnost Lesy a rybníky města Českých Budějovic v části Bor lesní stezky a odpočívadla. Co všechno se tu tedy děje?

Havárie neznámého plavidla

V oblasti lesa mělo dojít k dopadu neznámého objektu ve formě obrovské svítící koule. Na rok bylo místo uzavřeno speciální jednotkou a přístup neměli ani vojáci. Po opětovném zpřístupnění tu byly živé stromy s jednostranně sežehnutou kůrou, které byly u země a ve větvích nepoškozené. Podle hasičů tu došlo v roce 2000 k opálení kůry, protože hořel suchý podrost. Požár se podařilo uhasit, než se rozšířil na samotné stromy.

Děsivý přízrak černého muže

Říkají mu také Černý rytíř nebo Pán lesa. Několikrát bylo spatřeno zjevení popsané jako vysoký muž s černým kloboukem, který se nohama nedotýká země. Má dlouhý černý plášť a klobouk stažený do čela. Někteří svědci popisují bílou tvář skoro bez rysů, jen s náznakem očí a úst. Má se umět velmi rychle pohybovat a první zprávy o něm pochází z roku 1993. Někdy jeho výskyt předchází zvuk připomínající hru na panovu flétnu a poklesne teplota.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Červené oči a kroky v listí

Častým jevem jsou kroky zřetelně slyšitelné v suchém listí nebo ve sněhu. Jev pronásleduje osoby pohybující se lesem, ale není vidět žádný jejich původce. Někdy se tento fenomén spojuje i s Černým mužem. Po setmění se objevuje také dvojice červených očí asi 2 metry nad zemí. Jejich objevení někdy předchází červené světlo a bývají zešikmené. První zpráva je z roku 1994. Snahy o vysvětlení pracují se zadními světly auta. Svědci však popisují, že se k nim tento jev přibližoval a pronásledoval je.

Bílá paní a skoky v čase

Objevující se postava ženy v bílém oděvu je spojena s obyvatelkou nedaleké samoty. Ta byla zavražděna a ani po smrti nedošla pokoje. Velmi častým jevem je také jiné plynutí času, kdy například cesta trvající hodinu zabrala hodin 9. To se stalo muži na kole, který se vracel z Českých Budějovic. Ačkoli měl domů dorazit v 7 hodin (vyrážel hodinu předtím), dostal se tam až ve 3 hodiny ráno. Během těchto událostí uvádí svědci vlnění lesa i cest a všeho okolo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další svědectví popisují zelenou mlhu vedoucí do jiných krajin, kde několik minut znamená desítky minut v našem světě. Jedna žena se tu setkala i s Černým mužem. Ten jí položil ruku na čelo a vytlačil ji zpátky do lesa. Ačkoli na tomto místě strávila jen pár minut, její kamarádka na ni čekala 45 minut. Podobné případy pochází i z blízkých Čejkovic.

Městské legendy, dokumenty a inspirace

Existují i další vyprávění, je však nemožné rozlišit paranormální jevy a tzv. městské legendy. Jde o obdoby již uvedených příběhů, další jsou s nimi v rozporu nebo se tlučou s historickými skutečnostmi. Najdou se i prokázané podvrhy, například fotka ducha z Boru. Ta pocházela ve skutečnosti z Ukrajiny. Les se stal také námětem několika povídek, knih i detektivních příběhů. Stejně tak je cílem dokumentaristů, profesionálů i amatérů.

V jakém podivném lese jste byli?

Zdroj: Wikipedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články