Nevyřešené záhady 2. světové války: Prapor krve, tuny zlata a řada nevysvětlitelných zmizení

O 2. světové válce bylo napsáno, řečeno i jinak sděleno mnohé. Stále však existují temná místa, záhadná úmrtí a další věci, na které je třeba si lépe posvítit.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Tento konflikt byl tou nejbrutálnější událostí v celých lidských dějinách. Vzniklo o ní takové množství zpravodajského i publikovaného materiálu, že by se mohlo zdát, že už je všechno známo. Stále však existuje mnoho velmi zajímavých a mnohdy neuvěřitelných tajemství spojených s tímto globálním konfliktem. Následující příklady uvádí jen slabý zlomek toho, co čeká na další bádání a snad nakonec i vynesení na světlo světa.

Jak se ztratil prapor krve?

To, co vypadalo jako pouhý kousek látky, byl prapor a pro Němce kultovní předmět. Hitler se s ním během mnoha obřadů dotýkal dalších předmětů jako žehnající kněz. Skoro všichni nacisté pak věřili, že jeho dotek jim dá obrovskou sílu do boje. Kult praporu začal již v době, kdy Hitler kázal v Mnichově své velitelské schopnosti. Při neúspěšném puči na něm skončila prolitá krev a později byl Vůdci předán.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naposledy byl viděn během ceremonie na přehlídce, konkrétně roku 1944. Pak už krvavá látka nikoho nezaujala a můžeme jen hádat, kam mohl prapor zmizet.

Američané bojují o Log Angeles s UFO

Tento podivný střet se odehrál 2 měsíce po Pearl Harboru a v Američanech zanechal mnoho dojmů. Když se na obloze objevila létající světla, byli si všichni jistí, že jde o japonský vzdušný útok. Formace se rozhodly zaútočit na Los Angeles. Američané tak logicky spustili poplach. Za hodinu vylétlo do vzduchu 1 400 projektilů, ale vše bylo marné. Žádný odvetný úder, ani jeden sestřelený stroj.

Oběťmi byli jen Američané, kteří zemřeli v nastalém chaosu. A nikdo nikdy nepřišel na to, co se tehdy na nebi objevilo. Že by UFO?

Zlato ponorky v hlubinách oceánu

Ponorka I-52 navržená Japonci byla nejslavnějším strojem 2. světové války. Její paluba skrývala 2 tuny zlata, 3 tuny opia a 55 tun kaučuku. Dále kompletní sadu zbraní a vojenský personál. Proslavila se však nikoli nákladem, ale potopením v roce 1944. To měl na svědomí zásah německou ponorkou U-530. Mnoho nadšenců, jako třeba Paul Tidewell, se pak snažilo najít zlatý poklad, hlavně v roce 1990.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podařilo se najít několik beden, které z ní pocházely, obsahovaly však jen opium a cín. Toto selhání vedlo hledače k závěru, že zlato z ponorky je stále někde na dně.

Může zmizet 5 letadel?

Na zmizení letadel není zdánlivě nic zvláštního. Během války jich bylo zničeno nebo jich havarovalo tolik, že je jednoduše spočítat nelze. Zmizení skupiny 5 letadel z roku 1945 už tak normální není. Během prosincového rána prováděla pětice pilotů amerických bombardérů normální vzdušné cvičení. Brzy ale zmizeli všem z radarům a sami se neozvali, ani následné pátrání nebylo úspěšné. Není známo, co stálo za zmizením těchto strojů ani hydroplánu, který se za nimi vydal.

Kde a kdy vlastně zemřel Adolf Hitler

Obecně platnou verzí je, že se Hitler otrávil, a tedy spáchal sebevraždu. Nicméně teorie, že spolu se svou manželkou Evou Braunovou uprchl z Berlína na palubě ponorky U-530, má důvod k oprávněnosti. Dle některých zpráv měl zemřít v Argentině ve věku 75 let. Jedná se však jen o dohady, protože neexistuje žádný záznam o jeho letu do jiné země. Nezbývá tedy než hádat, kde a jak tento válečný zločinec vlastně zemřel.

Které další nevysvětlené události druhé světové války vás napadají?

Zdroj: VK
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Červená řepa podpoří zdraví srdce, jater, ledvin i střev
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové