Nejpodivnější památka celé Evropy je umístěna v jezeře. Turisti se mohou zbláznit a městečko díky ní vydělává miliony

Malé městečko na břehu jezera, které ovšem skrývá neobvyklé sochařské dílo. Pro někoho kýč, pro někoho unikátní umění, ale rozhodně láka k návštěvě.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na břehu Ženevského jezera na švýcarsko-francouzské hranici se nachází městečko Vevey. Toto městečko bylo stvořeno pro poklidnou dovolenou, procházky u jezera a kochání se pohledem na krajinu, která vás obklopuje. Taktéž zde můžete najít takovou neobvyklou vidličku, která „trčí“ z jezera. Jedná se o jednu z největších vidlic na světě a upoutá pozornost skutečně každého.

Památník, který v každém městě nevidíte

Neobvyklý památník nazvaný „La Fourchette“ byl postaven v roce 1995 na památku 10. výročí Alimentária, městského muzea věnovaného výživě. Možná je to chytrá atrakce pro město, které se pyšní svou gastronomickou nabídkou. Vezměte si, že když budete na památku zírat dostatečně dlouho, možná dostanete hlad a zamíříte do některé z místních restaurací.

Nepřítomnost památníku a smutek turistů

Bohužel, ne každého tato poutavá atrakce nadchla, proto byla vidlička z rybníka vytažena. Pak uplynulo 10 let a lidé zřejmě začali starou sochu hledat, a tak podepsali petici, aby ji vrátili. Turisté totiž jezdili na výlet do městečka výhradně díky této atrakci, její nepřítomnost pro ně tedy byla zklamáním. Místní úřady lidem nakonec vyhověly.

iZdroj fotografie: Unsplash

Město toho nabízí daleko více

Kromě památníku ve městě Vevey byste měli navštívit také muzeum věnované Charliemu Chaplinovi, který v tomto městě žil od roku 1952 až do své smrti v roce 1977. Muzeum je velice proslulé a nabízí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé. Kultura není jediné, co městečko nabízí. Samotné město a okolní krajina jsou také krásné. Pýchou města ale pořád zůstává slavná vidlička, která si jen tak stojí ve vodě. Má krásný výhled na malebné jezero orámované horami a dívá se na muzeum jídla, které ji přivedlo k životu.

Jaké atrakce při cestování rádi navštěvujete?

Zdroj: AtlasObscura
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články