Druhý syn královny Alžběty II. se snažil zamávat s nástupnickým pořadím

Nástup krále po smrti královny proběhl zcela automaticky, obřady byly formalitou. Přesto se však ukazuje, že v pozadí existoval silný tlak na to, aby bylo všechno trochu jinak.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jakmile skonala britská královna Alžběta II., objevilo se několik lehkých spekulací. Šlo o to, zda bude jejím nástupcem skutečně Karel III., nebo princ William. Nástupnický řád hovořil jasně, a Karel III. ujistil v projevu celou zemi, že se své role svědomitě a pečlivě zhostí a nebude odstupovat. Karlův bratr – princ Andrew, vévoda z Yorku – to ale vůbec neplánoval. Dokonce podle nové knihy naléhal na královnu, aby na trůn usedl právě William.

Lobbing u samotné královny Alžběty II.

Podle autorky Angely Levin se v pozadí královské rodiny odehrávaly velmi temné plány. Bývalý princ Andrew totiž přímo u královny lobboval za to, aby zabránila Karlovi III. v nástupu na trůn v případě její smrti. Bývalý vévoda z Yorku podotýkal, že William je jako následník mnohem vhodnější. Cílem bylo, aby nastoupil ještě před svým otcem. Andrew měl totiž problémy nejen s Karlem III., ale i se současnou královou chotí, Camillou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dle zdrojů uvnitř buckinghamského paláce se tento muž choval ke Camille ponižujícím způsobem a obecně velmi špatně. Poté udělal také všechno pro to, aby Camillu před panovnicí co nejvíce očernil. Jeho snahy naštěstí nebyly korunovány úspěchem a královna byla silně proti Williamovu panování místo jeho otce. Andrew se od té doby velmi zlobil, protože jeho celkový vliv na události radikálně pohasl.

Nebyla to první napjatá situace

Ať to bylo jakkoli, Karel III. se oficiálně stal králem a během příštího roku ho čeká ceremoniální korunovace. Jeho vztahy s bratrem ovšem nebyly napjaté jen kvůli koruně. K jejich zhoršení došlo už tehdy, když byl bývalý vévoda z Yorku obviněn ze sexuálního obtěžování. To pocházelo od Američanky Virginie Roberts Giuffre. S princem se seznámila ještě jako nezletilá, konkrétně v 17 letech. Aféra měla pro Andrewa drastické následky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Alžběta II. ho postupně zbavila všech šlechtických titulů. Kromě toho musel rodině zneužité ženy zaplatit tučné odškodné. Tuto částku mimochodem uhradila nejen Alžběta II., ale i současný panovník. Veškerá tvrzení Angely Levin je samozřejmě nemožné jasně prokázat. Spisovatelka vydala již dříve biografie členů královské rodiny. Zahrnovaly prince Harryho v roce 2018 a prince Williama s vévodkyní Kate už v roce 2015.

Materiálu bude dost i do budoucna

Její nejnovější dílo Camilla, Duchess of Cornwall: From Outcast to Queen je venku již nyní. A práce bude mít Angela dost i do budoucna. O zkazky – hlavně ty pikantní – ze života královské rodiny je totiž zájem vždycky. Otázku, zda je to dobře, nebo špatně, nelze plnohodnotně zodpovědět. Celá rodina je ve veřejném hledáčku a tomu, že se jim někdo bude „vrtat“ v životech a každém pohybu, se v jejich pozici nelze nijak vyhnout.

Andew je třetím dítětem a druhým synem zesnulé Alžběty II. a byl osmým v pořadí na britský trůn. Je zapleten do sexuální aféry pedofilního miliardáře Jeffreyho Epsteina. Dle důkazů přinejmenším navštívil jeho „pedofilní ostrov“ Little St. James na Amerických panenských ostrovech v Karibiku. S manželkou Sarah Margaret Fergusonovou, se kterou se znal již od dětství, má dvě dcery, princezny Beatrice a Eugenii. Od roku 1992 žijí oba manželé odděleně.

Jakou vládu očekáváte od Karla III.?

Zdroj: Amazon, Telegraph
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články