Tajemné město pod Pekingem: Čínská vláda tu má podle pověr provádět tajné experimenty

Pod Pekingem se skrývá ne příliš tajné město, které obývá více než 1 000 000 obyvatel. O tom, co se v tomto městě děje, existuje však nespočet teorií.

i Zdroj fotografie: Gary Todd / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Věděli jste, že se pod Pekingem skrývá další, ne tak tajné město, které je však opředeno mnoha teoriemi o jeho vzniku a významu? Obyvatelé tohoto fascinujícího světa jsou známí jako Krysí národ, a žijí v podzemních prostorách Pekingu v malých místnostech a chodbách. Tato komunita se téměř nekontaktuje s vnějším světem a udržuje tajemství o nepřístupných částech svého podzemního města. 

Podzemní svět

Za jednou z železnou mříží se skrývají schody vedoucí do podzemí, připomínající cestu do sklepních prostor rodinného domu. Ve skutečnosti se za nimi žádné sklepní prostory nenachází. Namísto toho se před zraky člověka následně otevírá dlouhá chodba a další schody dolů, přivedou ji k bílému tunelu osvětlenému zářivkami – jedné z hlavních ulic podzemního města. Historie tohoto podzemního komplexu sahá do doby studené války, kdy komunistický diktátor Mao Ce-Tung rozhodl o výstavbě obřího podzemního krytu pod Pekingem jako ochranu proti možným barbarským hrozbám. 

Význam města

Tato struktura měla být schopna pojmout až 300 tisíc lidí a měla podzemní chodby pro rychlé pohyby vojáků. Po Mao Ce-Tungovi však čínská vláda změnila postoj, a podzemní kryt se stal obrovskými ubytovnami pro vesničany, kteří migrovali do centra Pekingu. Dnes může pod Pekingem žít až milion obyvatel, kteří se nazývají Krysím národem. Většina z nich nemá pravidelný kontakt se světem na povrchu, a ani obyvatelé nad nimi nevědí příliš o jejich životě. 

Tajné informace a pověry

Existují pověsti o zločinci a dobře organizovaných mafiích, které údajně ovládají tento svět. Americká profesorka Annette Kimová zdůrazňuje úroveň izolace Krycího národa, která vytváří neznámý a zdánlivě nebezpečný svět. Existují spekulace o tajném vojenském areálu pod Pekingem, podporované zprávami o podivných zvucích a uzavřených stanicích metra. Ovšem skutečné důkazy o temných událostech pod Pekingem chybí. Čínská vláda nikdy zcela nepotvrdila ani nepopřela existenci tajného vojenského komplexu nebo dění na uzavřených stanicích metra. Odpovědi na otázky o podzemním Pekingu zůstávají skryty ve stínu tajemství.

Zdroj: G, Epocha, Enigma
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články