Jeskyně, kde se mobily vypínají, podivně blikají a voda kape zdola nahoru, je opředená děsivou minulostí

Tajemné místo, které nikdo nenavštěvuje. Důvodem je mnoho hrůzostrašných pověr, které přicházejí zkoumat pouze milovníci okultistických jevů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí má rádo dobrodružství a napínavé zážitky, ale ne vždy si člověk vybere ten správný způsob, jak vyplavit do žil potřebnou dávku adrenalinu. V tomto případě se jedná o návštěvu nebezpečných a opuštěných míst. Běžný člověk se jim vyhýbá širokým obloukem. Najdou se však tací, kteří takové lokace vyloženě vyhledávají.

Jeskyně pojmenovaná po psanci

Jedná se například o jeskyni Davelis nacházející se na jihozápadní straně hory Penteli v Řecku. Je pojmenována po psanci z devatenáctého století jménem Davelis. On a jeho parta ji používali jako úkryt a podle legendy v ní bylo bludiště tunelů, jež vedly do domu místní vysoce postavené dívky, která byla Davelisovou milenkou. U vchodu do jeskyně se nachází ve skále vytesaný byzantský kostel poustevníků z 12. století.

Co ještě tato hororová jeskyně nabízí?

O něco hlouběji v jeskyni byl uctíván bůh Pan a pozůstatky, které to potvrzují, jsou k vidění v Archeologickém muzeu v Athénách. Na jedné ze stěn jsou vidět rytiny dávných umělců. Především cestovatelů, malířů a také několika anglických spisovatelů devatenáctého a počátku dvacátého století.

Spojitost se studenou válkou

Existují zprávy, že řecká armáda v jeskyni prováděla tajné operace, ta byla proto pro veřejnost uzavřena. Je také spojována s jadernými zbraněmi, experimenty studené války a četnými konspiračními teoriemi. Tento fakt je hlavním důvodem, proč lidé tuto jeskyni nechtějí navštěvovat. Historie studené války nahání hrůzu mnohým.

iZdroj fotografie: Unsplash

Podivnosti dějící se v jeskyni

Okultní status této horské jeskyně je přiživován různými popisy odvážlivých návštěvníků. Říká se, že lidé zde viděli vodu kapající z podlahy až ke stropu a kočky kráčející vzpřímeně. Dokonce se zde děje něco zvláštního s elektronickými zařízeními. Údajně se vypínaly a podivně blikaly. Jeskyně by mohla sloužit jako kulisa pro horor, protože prý má stopy okultních rituálů.

Strach, nebo fascinace?

Řek Dimitrios Makridopoulos, kterého paranormální jevy odjakživa fascinovaly, šel do jeskyně s kamerou a potřebnými zařízeními. Prostřednictvím rádiových frekvencí zkoumal neobvyklou aktivitu. Pomocí přístrojů zaznamenal neobvyklé zvuky, stíny a znaky. Podle Dimitriose byla už u vchodu cítit zvláštní energie, jako by přicházela z jiného světa.

Jaká další místa s paranormální aktivitou znáte?

Zdroj: CitySeeker
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články