Britská královna byla zavražděna, tvrdí některé konspirační teorie. Předkládají důkazy, které minimálně vedou k zamyšlení

Prominentní osoby z hnutí QAnon začaly konspirační teorie šířit prakticky ihned poté, co královna Alžběta II. 15. září ve Skotsku skonala.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fandové QAnonu často šíří divoké spekulace téměř ihned po smrti prominentních osobností nebo celebrit. Jejich pozornost se teď stočila k osobě britské panovnice, která zemřela ve věku 96 let poté, co byla v čele Spojeného království neuvěřitelných 70 let. Jeden z vedoucích profilů komunity, The Patriot Voice, jinak také John Sabal a jeho žena Amy, zorganizovali množství událostí, kterých se účastnily pravicové osobnosti i Republikánská strana (GOP).

Vzkazy od tajemného uživatele Q

Pár dokonce přišel s možností, že královna Alžběta II. mohla být zavražděna. Mělo jít o nejasný plán radikálního hnutí, který má být v naprosté tajnosti v pohybu už celé roky. Sabalovi mají na Telegramu asi 64 000 sledujících a právě tady poznamenali číselnou shodu. Královnina smrt totiž přišla přesně 1 776 dní po první „Q drop“. Tedy tajemném příspěvku, který se objevil v říjnu 2017 na webu 4chan a pochází od tajemného uživatele „Q“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zprávy, které se později objevily na webech 8chan a 8kun, byly pro komunitu základem extrémních domněnek. Například toho, že americký prezident Donald Trump během svého období bojoval se satanisty. Ti měli zneužívat malé děti a zahrnovat i vysoce postavené demokraty, kteří budou brzy zatčeni a popraveni. Číslo 1 776 je bráno za znak komunity QAnon coby rok, kdy se USA staly samy sebou po získání nezávislosti na Británii.

Pedofilové, hologramy a radikalita

„Říkejte si, co chcete, ale já NEVĚŘÍM na náhody. Rozsah této operace je MNOHEM komplexnější, než si vůbec můžeme začít představovat.“ Další uživatelé tvrdí, že královna zemřela už před měsíci a na veřejnosti ji zastoupil hologram. Případně měla být napojena na kruh pedofilů sestávající z vysoce postavených lidí. Dle reportéra Will Sommera, který o komunitě píše pro The Daily Beast, její členové „královnu opravdu nenáviděli“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Jedna z frakcí si myslela, že pravým monarchou je náhodný muž z Nového Zélandu. Zažil jsem spoustu rozhovorů na jejich setkáních, kdy se najednou přestali bavit o amerických demokratech a místo toho žvanili o dynastii Windsorů,“ uvedl Sommer v tweetu. Od roku 2017 byla královna Alžběta zmíněna QAnonenem jen jednou. „Kdo je královnou Anglie? Jak dlouho je u moci? S mocí přichází i korupce,“ začíná tato zpráva.

Že to nevychází, nikomu nevadí

Následovaly také narážky na smrt princezny Diany a agenty britské MI6 spolu s otázkou: „Kteří političtí lídři uctívají Satana?“ Tito konspirátoři upínali svoje naděje na množství konkrétních dnů, kdy se měly odehrát významné události, které by jejich dohady potvrdily. Například to, že USA se v roce 1871 změnily ze země na korporaci. Následkem toho jsou všichni prezidenti po Ulyssesu S. Grantovi neplatní a Trump bude 19. hlavou Států.

Ačkoli se nic takového nepotvrdilo, komunitě QAnonu to vůbec nevadí. Jejich dohady vychází ze zpráv tajemného uživatele „Q“. Ten má mít údajně vysoké postavení a bezpečnostní prověrku. Tvrdil například, že mnoho silných kritiků Donalda Trumpa spáchá v únoru roku 2018 sebevraždu. Případně, že USA shodí na Severní Koreu „Matku všech bomb“. Obrovská síť pedofilů mezi demokraty se pak opakuje pravidelně.

Co jste zrovna dělali, když jste se o smrti panovnice dověděli?

Zdroj: NewsWeek
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články