Annabelle – panenka, která zabíjí. Ačkoliv se filmové ztvárnění liší, má pevné kořeny v realitě

Annabelle vypadá jako zcela normální panenka v krásných šatičkách, která děsí děti ve snech. Existuje několik příběhů o tom, jak je posedlá a že to není jen panenka.

i Zdroj fotografie: S vědomím Warren Anatomical Museum
                   

Je to panenka posedlá malou holčičkou. Ta si nejdřív chtěla s dětmi hrát, později si ale mnohem víc užívala jejich strašení. Další příběhy zase popisují tragické osudy kohokoli, kdo ve strašidelnou Annabelle nevěřil. Když byla například v muzeu, jeden z návštěvníků ignoroval varování a posmíval se jí. Následkem toho se nikdy nedostal domů. Krátce po opuštění budovy muzea zemřel na motorce v ošklivé dopravní nehodě.

Neotvírat, hrozí smrtelné nebezpečí

Annabelle sedí ve vitríně a má na sobě ručně napsanou modlitbu. Na její tváři najdete spokojený úsměv a prameny červených vlasů. Pod vitrínou je napsáno: „Varování, rozhodně neotevírat.“ Film Annabelle nepopisuje její skutečný příběh. Ve snímku panenka patří mladému páru a je věnována do sbírky těhotné ženě. Jak se blíží datum porodu, vloupe se do domu několik satanistů. Ženu pobodají do břicha a nechají doma zemřít.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedním z vetřelců je Annabelle Higgins, jejíž krev se najde na panence. Právě tehdy se panenka začne chovat naprosto děsivě. Jenže kolik z toho je pravda? Je skutečná Annabelle domovem zlotřilého ducha, která hledá lidského hostitele? Nebo jde jen o dětskou hračku použitou jako rekvizita pro velmi výdělečné duchařské historky? Její příběh začíná v roce 1970, kdy 28letá zdravotní sestra Donna dostala panenku Raggedy Ann jako dárek od své matky.

Potíže s novou „spolubydlící“

Panenka ji nadchla a vzala si ji do bytu ke své spolubydlící Angie. Panenka vypadala naprosto normálně a seděla na pohovce v pokoji. Jednou si ji Donna dala na postel a pak zjistila, že se hračka pohnula. To se začalo dít zcela běžně, panenka například najednou ležela na straně nebo seděla s nohama křížem. Záhy nacházely obě ženy po pokoji papírky se zprávami: „Pomoz mi. Pomoz nám.“ Jako by to nestačilo, panenka měnila polohy i v zavřeném pokoji a objevila se na ní dokonce krev.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obě sestry to přikládaly vetřelci, jenže uvnitř byly jen ony a panenka. Jednou u nich přespával Lou, přítel Angie, a panenka na něj zírala, jako kdyby ho někdo škrtil. Na těle měl pak šrámy, které za 2 dny zmizely. Dívky kontaktovaly médium a během seance byly představeny duchu Annabelle Higgins. Žila na pozemku před postavením bytů a zemřela tu, když jí bylo 7 let. Podle média byla Annabelle s dívkami spokojená a chtěla s nimi zůstat a být milována.

Vymítači, následníci, dědicové

Médium pak povolalo vymítače, kteří ihned poznali posednutí, panenku odstranili a provedli exorcismus. Jeli s Annabelle na zadním sedadle, během jízdy několikrát selhaly brzdy a jen tak tak se nic nestalo. Po dalším výzkumu se rozhodli ji trvale uvěznit. Ocitla se tak ve skleněné a dřevěné schránce s modlitbou k Bohu a Svatému Michalovi. Od té doby se nepohnula, podle zkazek ale její duch do našeho světa dosáhne.

Ačkoli vymítači Ed a Lorraine Warren už nežijí, jejich odkaz přešel na dceru Judy a jejího manžela Tonyho Spera. Ed ustanovil Speru svým nástupcem a svěřil mu i péči o své okultní artefakty, až do své smrti v roce 2006. Dědictví tak obsahuje i pouzdro s Annabelle a Tony varuje návštěvníky Warrenova okultního muzea stran dovedností panenky. Ne všichni se toho ovšem drží, což mívá často velmi nepříjemné následky.

Zdroj: AllThatInteresting, Wikipedia

Jaká je vaše nejděsivější vzpomínka na nadpřirozeno?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články