Nejvíce přeceňované turistické atrakce: Sem ani nemá cenu jezdit, jsou to vyhozené peníze

Nemůžete navštívit Čínu a neprojít se po Velké zdi nebo opustit Řím bez návštěvy slavného Kolosea. Některá z míst typu „musíte vidět“ ve vás ale zanechají zklamání a rozčarování.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Proč? Možná jste obětovali nohu i ruku pro něco, co byste stejně nakonec viděli zadarmo. Nebo jste neviděli vůbec nic kvůli davům stovek dalších turistů. Ale pokud chcete utrácet svůj cenný osobní volný čas, tady je několik přecpaných, předražených, a upřímně značně přeceněných turistických míst. Pozor, ať po vzoru galského náčelníka neprohlásíte: „Tak to je ten Řím? Přiznávám, že mě dost zklamal.“

Champs-Élysées v Paříži

Pokud se touláte po Paříži, nejspíš na tuto ikonickou nákupní ulici dostanete mnoho doporučení. Táhne se skoro 2 kilometry od Vítězného oblouku až na náměstí Svornosti. A projdete kolem prakticky každé značky, kterou si lze představit. Jinými slovy obsahuje úplně to samé, co najdete v jakémkoli jiném hlavním městě na světě.

Bruselský čurající chlapec

Bronzová soška představuje malého chlapce močícího do fontány v centru města. Vtipné a roztomilé? Ano. Stojí to za cestu jen kvůli soše? Spíš ne. Socha je mnohokrát oblečena do kostýmu a při zvláštních příležitostech močí alkohol. Není velká a obvykle je obklopena davy turistů. Pokud jdete kolem v rámci jiné cesty, stojí za selfie, jinak to nemá moc cenu. Existuje ještě čurající holčička a také psí verze. Tohle město je na močení nějak vysazeno.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Londýnské oko, Anglie

Tato atrakce nabízí opravdu krásný výhled, nakonec je to ale jen obrovské ruské kolo, navíc notně předražené. Klasický lístek vás vyjde na 35 dolarů (cca 800 Kč) a krom toho budete čekat v dlouhé frontě. Jestli si chcete užít stejný výhled na město, vydejte se na One Tree Hill a zamiřte do baru na střeše nákupního centra. Na Primrose Hill to bude stejné.

Moulin Rouge v Paříži

Jen pár kroků od Montmartru láka turisty červená čtvrť plná kabaretů. Základní lístek prakticky na cokoli vás přijde na 100 dolarů (2 300 Kč), s večeří skoro dvojnásobek. Pokud hledáte v Paříži zábavu, máte nekonečný výběr jazzových klubů, divadel a barů, které jsou mnohem dostupnější a působí výrazně autentičtěji.

Stonehenge v Anglii

Nejde o místo, na které byste se dostali úplně snadno. Musíte si vyhradit celý den na cestu z Londýna do Wiltshire, abyste viděli tento prehistorický monument. Jakmile dorazíte, čeká vás zřetelná stezka a ke kamenům se stejně vlastně nedostanete. Když už tam pojedete, spojte to s návštěvou Bath, Salisbury nebo Cotswolds, aby ten výlet vůbec za něco stál.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hobitín na Novém Zélandu

Filmová trilogie Pán prstenů přivedla ke Středozemi davy lidí, kteří o tomto světě do té doby vůbec nevěděli. Není tedy divu, že se značně zvedl příliv lidí do filmových lokalit Nového Zélandu. Než kvůli tomu ale pojedete přes půl světa, rozmyslete si to. Protože hobití nory jsou postavené lidmi a za dveřmi nic nenajdete. Prohlídky jsou velmi rychlé, takže si sotva stihnete něco vyfotit, nemluvě o lístku za 84 dolarů (skoro 2 000 Kč).

Mona Lisa, Paříž

Louvre je nejnavštěvovanějším muzeem světa, takže každý rok přivítá 10 milionů turistů. Pokud si tedy představujete, že se k nejslavnější malbě Leonarda da Vinci dostanete blízko, zamyslete se ještě jednou. Budete se muset davem doslova protlouct, abyste ji vůbec zahlédli. Na druhou stranu Louvre nabízí spoustu dalších kousků, které stojí za vidění.

Zdroj: BestLifeOnline

Která propagovaná památka vás naposledy velmi zklamala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články