Mahátma Gándhí měl nezvyklý sexuální život: Spal se svou neteří a nahými ženami, ale nedotýkal se jich

Sexuální život indického otce národa Mahátma Gándhího byl v Indii dlouhou dobu tabu, v posledních letech ale vycházejí najevo pikantní detaily.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Ve světě je Mahátma Gándhí známý jako bojovník za indickou nezávislost, filozof a básník. V Indii je považován za národního hrdinu a téměř nedotknutelnou bytost. I tak se dlouhá desetiletí dařilo tajit jeho bizarní sexuální praktiky, které jsou jakoby v rozporu s jeho kázáními o sexuální střídmosti a nutnosti se vzepřít touhám. Gándhí se obklopoval atraktivními ženami, spal s nimi, ale neměl s nimi tělesný kontakt.

Gándhí kvůli sexu opustil umírajícího otce

Sexuální život Gándhího byl v mládí zcela běžný, ví se o něm, že měl sex rád. Se svojí ženou se oženil již ve 14 letech, jejich první dítě zemřelo, ale nakonec měli čtyři další potomky. Známý je příběh, kdy Gándhí utekl od otcovy smrtelné postele jen proto, aby se mohl pomilovat s manželkou, čehož pak dlouho nesmírně litoval. Ale když mu bylo přes 30 let, začal na sex měnit názor a v roce 1906 ve svých 38 letech složil slib brahmacharya.

Znamenalo to, že od této doby se bude soustředit jen na duchovní život, bude žít v chudobě, ale také bude naprosto cudný. To znamenalo vzdát se sexu, dokonce prý na rozdíl od jiných odmítal i masturbaci, aby si od touhy mohl ulevit. Začal hlásat i myšlenky na to, že sex je zde pouze k plození dětí, v jiných podobách by si ho lidé měli odepírat. Manželkám radil, aby se manželům v jejich chtíči vzepřely, a mužům, aby si v případě potřeby dali studenou sprchu. Samozřejmě odmítal například i všechny formy antikoncepce.

Ačkoli byl pokrokový a podporoval vzdělání žen nebo jejich zapojení do zaměstnání, radil jim zároveň, aby se příliš vyzývavě neoblékaly a tím zbytečně neprovokovaly. Problém byl, že v soukromí se dle všeho Gándhí choval trochu jinak, než hlásal, i když mnozí považují jeho počínání za testování jeho schopností odolat touhám, případně za jinou formu sexuálních praktik. Obklopoval se krásnými ženami, známý je například jeho kladný vztah k sestře jeho sekretářky.

S Gándhím spala i krásná neteř

Později dokonce s mnoha svými stoupenkyněmi trávil noci. Byly vlastně jakousi formou hry, kdy se před ním postupně svlékaly a nakonec s ním spaly v posteli. Často se jednalo o stoupenkyně, kterým předtím zakázal sex s manželem. Není nic známo o tom, že by s nimi měl někdy sex, naopak se prý vyvaroval fyzického kontaktu. Ke konci jeho života se jeho častou společnicí stala krásná mladá neteř Mana a manželka jeho synovce Abha.

Přesto se na veřejnost některé detaily dostaly, kvůli nesouhlasu se vším dokonce rezignovalo několik jeho blízkých zaměstnanců, někteří redaktoři odmítali psát o Gándhího slovech o sexu. Když zemřel, stal se doslova národním hrdinou a jeho rodině a stoupencům se podařilo jakékoli zmínky o jeho sexuálním životě ututlat. Na veřejnost se začaly pomalu dostávat až po několika desetiletích.

Co si myslíte o Gándhího sexuálním chování?

Zdroj: Independent
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články