Úřady dlouhodobě tutlají pravdu týkající se UFO. Stejně tak mlží ohledně možností a schopností mimozemšťanů

V březnu roku 1967 došlo ke dvěma mimořádným událostem. Obě se odehrály na letecké základně, kde skupina důstojníků velela 10 jaderným raketám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bylo to v Montaně v USA a tyto zbraně by dokázaly doslova vymazat miliony lidských životů. Podle svědectví důstojníci zachytili UFO (tedy unidentified flying object), které letělo nad odpalovacím zařízením, což způsobilo poruchu veškerých raket. Teď, skoro o 60 let později, se někteří z nich konečně podělili o svou zkušenost s Pentagonem. Tedy v naději, že to vrhne nové světlo na událost, která je i armádu strašila po dlouhé roky. K čemu mělo dojít?

Svítící oválný objekt

Robertu Salasovi bylo 26 let a měl tehdy hodnost poručíka. Nacházel se 20 metrů pod zemí v betonové kapsli a monitoroval stav mezikontinentální rakety Minuteman 1. Vybavuje si zběsilý telefonát od ostrahy na povrchu. Ta měla vidět jasný oválný objekt, který s pulzujícím světlem přeletěl nad základnou. Byl naprosto tichý a prováděl neuvěřitelné manévry. Například se zastavil na místě, změnil kurz a otáčel se velmi prudce prakticky na místě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Salas jim nařídil zabezpečit zařízení a upozornit ostatní místa v oblasti. Než však mohl provést cokoli dalšího, všiml si jiné věci. Minuteman 1 ztratil pohon a nebylo možné s ním cokoli udělat. Cítil jsem, že jsme pod útokem,“ řekl Salas v rozhovoru v domovské Kalifornii. „To se nikdy předtím nestalo a nemáme nic ani teď, co by to mohlo provést. Sovětská technologie by nemohla náhle deaktivovat navádění a kontrolu rakety, což se tehdy stalo.“

Ne jediný incident se stejným průběhem

„Museli byste poslat jednotlivé signály do každé rakety a to během vteřin,“ uvedl Salas, kterému je dnes 82 let. Jen chvíli předtím, než celý systém selhal, volal Salasovi poddůstojník na povrchu, který zněl stále bláznivěji. Popisoval něco oválného, co pulzovalo, červeně svítilo a plulo nad celou základnou. I NCO popsala setkání s tichým objektem, který „dělal neobvyklé manévry, letěl velmi rychle, zastavil na místě a pak se otočil o 90 stupňů.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Něco podobného viděl i Robert Jamison, člen týmu, který měl rakety zkontrolovat a opravit. „Bylo to velmi děsivé a nemáme tušení, odkud to bylo.“ Několik dní předtím se podobná věc stala na raketové základně Great Falls v Montaně. Kapitán David Schindele byl také v podzemí, když mu volal personál, že nad základnou pluje něco velkého a svítí to červeně. Kapitán se podíval na monitor a zjistil, že jedna z raket nekomunikuje a nereaguje.

Tajný program Pentagonu

„Lhali nám,.“ říká Schindele. „Lhali Američanům a celému světu.“ Tři důstojníci jsou mezi několika operátory raket, kteří v posledních letech zveřejnili svědectví o setkání s UFO na jaderných základnách v USA. Spojili se s dalšími armádními veterány i badateli, kteří tyto jevy dokumentují po celé dekády. Stejně tak svědčili před Kongresem a OSN, kde žádali větší transparentnost a zveřejnění informací, která má armáda nebo vláda k tématu UFO.

V květnu 2022 měli konečně šanci ke kontaktu s Pentagonem. Šlo o několik setkání organizovaných Luisem Elizondem. Ten vede tajný program Pentagonu, který studuje UFO od roku 2017. Jsou to lidé, kteří sloužili své zemi se ctí a vyznamenáními. Nasadili pro nás životy, takže si zaslouží vyslechnout a respekt. Stejně tak se stali svědky něčeho, co by případně mohlo změnit naše porozumění realitě a našemu místu v celém vesmíru,“ říká Elizondo.

Co nejzvláštnějšího jste na nebi viděli?

Zdroj: AnomAlien
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Tea tree olej pomůže na psoriázu, ekzémy i akné
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě