Člen britské královské rodiny lord Mountbatten měl zneužívat mladé chlapce. Zahynul při atentátu

Lord Mountbatten byl vlivný britský důstojník a politik, o jehož prohřešcích se dlouho mlčelo. Ale odtajněné dokumenty odhalují, že o nich třeba FBI dlouhodobě věděla.

i Zdroj fotografie: Allan Warren / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pokud by se někdo podíval na život blízkého příbuzného britské královské rodiny Louise Mountbattena, na první pohled by našel úžasný příběh námořního důstojníka, vysokého britského šlechtice a politika, který tragicky zahynul při atentátu spáchaném teroristy. To je sice pravda, ale pod slupkou této vznešenosti bylo skryté tajemství o velikém hříšníkovi a sexuálním predátorovi nejspíše zneužívajícím mladé chlapce. Ale fakta začínají vycházet najevo až v posledních letech.

Věrný služebník Velké Británie

Mountbatten pocházel z německé rodiny Battenbergů a v době nepřátelství mezi Velkou Británií a Německem si musel změnit jméno. Jinak jako člen námořnictva byl věrným služebníkem impéria, sloužil na torpédoborci, letadlové lodi, velel vylodění v Dieppe. Po válce byl prvním generálním guvernérem Indie, velitelem NATO ve Středomoří, prvním lordem admirality nebo předsedou vojenského výboru NATO.

V roce 1922 se oženil s Edwinou Cynthií Annette Ashleyovou, ale ačkoli spolu měli dvě dcery, žili v otevřeném manželství. Vůbec se netajili tím, že mívali mnoho milenců. Ale již za druhé světové války se začaly šířit informace o tom, že Mountbatten se nezajímá jenom o ženy, ale je bisexuální a vyhledává společnost mužů. Třeba FBI na manželský pár v roce 1944 vedla spis, kde oba označuje za osoby extrémně nízkých mravů.

iZdroj fotografie: Public Domain

Jeden z bývalých řidičů lorda Mounbattena vypověděl, že jeho šéf na konci 40. let navštěvoval známý luxusní gay podnik na Maltě. Historik Andrew Lownie pak vyzpovídal několik mužů a ti tvrdí, že jako mladí byli lordovi po vůli. Mounbattenův bývalý řidič Norman Nield uvedl, že za války k Mountbattenovi vozil chlapce ve věku 8 až 12 let. Ten je pak údajně polil brandy a sexuálně zneužíval. Řidiči měl platit za to, aby o všem mlčel.

Skandál ze Severního Irska někdo zametl pod koberec

Některé výpovědi naznačují, že Mountbatten byl členem skupiny vlivných Britů zneužívajících děti z internátních škol a pěstounských ústavů v Severním Irsku. Někteří chovanci z Kincora Boys‘ Home, v němž v roce 1980 vyšel najevo skandál s dlouhodobým zneužíváním dětí, tvrdili, že navštívili Mountbattenův dům. Jiné zdroje naopak argumentují, že to není pravda, ale faktem zůstává, že většina skandálu kolem tohoto ústavu byla nakonec zametena pod koberec.

Lord Mountbatten se 27. srpna 1979 vydal v hrabství Sligo v Irsku s některými členy své rodiny na ryby. Členové teroristické skupiny IRA ale den před tím na jeho loď umístili nálož, a když bylo plavidlo na moři, tak ji odpálili. Mountbatten a další tři lidé při výbuchu zahynuli. IRA později vydala prohlášení, že atentát byl pomstou za okupaci severu Irska. Někteří lidé tvrdí, že jedním z důvodů bylo i údajné zapojení lorda do sítě pedofilů zneužívajících chovance severoirských ústavů, ale pro to neexistují důkazy.

Jak pravdivé budou historky o pedofilii lorda Mountbattena?

Zdroj: Index
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články