Řádění v hotelu Palace: Prý tu straší, duchové zde údajně jezdí výtahem a vydávají podivné zvuky

Chmurná historie hotelu Palace se začala psát už při jeho vzniku. Přesto kdysi hostil významné osobnosti. Dodnes se považuje za nejstrašidelnější místo v Británii.

hotelu palace i Zdroj fotografie: Cultureu / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Hotel Palace se na počátku 20. století topil v luxusu. Ubytování zde vyhledávaly přední hollywoodské hvězdy té doby a dokonce se stal vyhledávanou lokalitou filmařů. Už v té době se však o hotelu Palace šířila neblahá pověst, která nakonec zapříčinila jeho konec. Největší hrůzy se však začaly dít v době jeho demolice.

Hororová pověst hotelu Palace

Chmurná pověst hotelu Palace, který byl celé jedno století ozdobou anglického městečka Birkdale, se začala psát už na konci 19. století, kdy byl postaven. Krátce po dokončení velkolepé stavby spáchal jeho architekt sebevraždu. Skočil z horního patra právě dokončeného hotelu. Traduje se, že ho přemohla lítost z vlastního díla, které svou honosnou tváří hledělo do ulic, místo toho aby bylo otočeno k mořskému pobřeží.

Na počátku 60. let 20. století měl hotelový poslíček v jednom z pokojů zabít šestiletou dívku. Tělo dívky nalezli pod postelí v pokoji číslo 13. Důvod vraždy není známý, ale duch mrtvé dívky měl být jedním z úkazů, které děsily demoliční pracovníky o pár let později.

iZdroj fotografie: Jonmaddoxuk / Creative Commons / CC BY-SA

Sanatorium i luxusní hotel

Než se z hotelu Palace stala vyhledávaná destinace, sloužily jeho prostory různým účelům. Po dokončení stavby a nešťastném úmrtí architekta se hotel v anglické společnosti neujal. Teprve o dvacet let později začal naplno fungovat jako hotel, ve kterém se poskytovaly hydropatické procedůry. Následně byl během druhé světové války zabrán americkým odvětvím Červeného kříže a poskytoval azyl raněným vojákům až do roku 1945. V 50. letech hostily luxusní prostory hotelu několik známých osobností, včetně Franka Sinatry. Od počátku 60. let se však hotel potýkal s finančními problémy, až byl nakonec v roce 1967 trvale uzavřen a v roce 1969 bylo rozhodnuto o jeho demolici.

Prokletá práce

Historie hotelu Palace se psala celých sto let, ale do povědomí většiny lidí se dostal až svým zánikem. V té době se o něm mluvilo jako o nejstrašidelnějším místě v Anglii. Dělníci, kteří pracovali na jeho demolici, vyprávěli příběhy hodné hororových filmů. Nejpodivnější a nejznámější je historka o výtahu, který se sám spouštěl, i když byl v celém areálu odpojený přívod elektřiny. Výtah se údajně nacházel v místě, kde kdysi ukončil svůj život architekt hotelu. Dělníci také tvrdili, že je několikrát někdo zamknul v nějaké místnosti nebo že byly přes noc zničeny všechny cenné dveře hotelu. Zda se jednalo o čin vandalů či pomstu duchů, je stále záhada.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články