Prohýřený majetek se snažil získat okultismem a vraždami dětí – pravá tvář spolubojovníka Johanky z Arku

Šlechtici byli ve středověku velmi mocnými osobami, kterým mnohé prošlo. Ovšem masové vraždění dětí nebo spory s církví mohly být osudné i jim.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Ve svém mládí byl francouzský šlechtic Gilles de Rais nejspíše obdivovanou a veřejně známou osobností. Zúčastnil se bojů po boku slavné Johanky z Arku a za své zásluhy a statečnost byl jmenován i maršálem Francie. Jeho život měl ale i druhou, stinnou stránku, jelikož přišel o značný majetek a ukázal se jako zvrácená osoba. Utracené peníze se měl pokoušet získat zpět za pomoci okultismu, v němž zásadní roli hrály vraždy dětí.

Statečný voják se značným majetkem

Gilles de Rais se narodil někdy kolem roku 1405. Jeho otec a matka zemřeli, proto ho vychovával dědeček z matčiny strany. Tomu se podařilo pro vnuka domluvit velmi výhodný sňatek, díky němuž získal značné bohatství. Ovšem mladý šlechtic si na rodinný život a starost o panství nijak nepotrpěl a věnoval se válčení. V něm i po boku slavné Johanky z Arku prokazoval velkou statečnost a um a získal si velké uznání.

Po popravě slavné bojovnice se z válečných dobrodružství nakonec stáhl a vedl velmi rozmařilý život. Pokoušel se provozovat velkolepé divadelní hry, které sám napsal a produkoval. Věnoval se i hazardu a dalším zálibám. To velmi rychlým tempem zmenšovalo jeho majetek. Velkou část musel prodat nebo zastavit. S mnoha věřiteli se dostal do sporů, protože nebyl schopen hradit své závazky.

Služebníci děti lákali do šlechticových sídel

Podle všeho to byl důvod, kvůli kterému se začal věnovat okultismu a různým satanistickým praktikám. Při nich byly zapotřebí dětské oběti a Gilles de Rais si to dle všeho užíval. V okolí jeho panství se začaly ztrácet děti, šlechtic později přiznal, že první zabil někdy na přelomu let 1432 a 1433. Děti jeho služebníci lákali do sídel, kde je draze oblékali a hostili. Později skončily v tajných komnatách.

iZdroj fotografie: Bibliothèque nationale de France / Creative Commons / Public domain

Zde na ně čekalo peklo. Gilles de Rais a jeho nejvěrnější je tu často mučili a nakonec krutým způsobem zabíjeli. Většina z obětí byli chlapci ve věku od 6 do 16 let, ale když nebylo zbytí, šlechtic se svými komplici zabili i dívku. Údajně se měl z jejich smrti radovat a často u mučení masturboval. Oběti pak byly rozřezány a i se šaty spáleny, aby se zahladily všechny stopy ohavného zločinu. Zabít takto měli kolem 150 dětí, ale mohlo jich být i více.

Šlechtici se nestalo osudným vyšetřování mizejících dětí, na které si lidé opakovaně stěžovali, ale únos kněze, s nímž měl spory. Případem se začal zabývat i biskup v Nantes a během vyšetřování vyšlo vše najevo. Gilles de Rais a dva jeho pomocníci byli odsouzeni k trestu smrti. Šlechtic, který se ke všemu doznal, byl pověšen 26. října 1440. Jeho příběh dal námět známé pohádce o Modrovousovi. Někteří lidé jeho vinu zpochybňují a soud považují za pomstu církve, ale většina odborníků se domnívá, že masovým vrahem opravdu byl.

Co mohlo být důvodem, že se bohatý šlechtic a válečný hrdina dopustí vražd dětí?

Zdroj: Wikipedia

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
Události247.cz
Události247.cz
,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu