Zloději přišli s důmyslným trikem, podle kterého zjistí, zda jste doma nebo ne

Neexistuje snad nic horšího, než když vám zloději vykradou váš domov a vy kromě cenných věcí ztratíte i své absolutní soukromí. Takovým těžkým momentům se dá však jednoduše vyvarovat, stačí jen odhalit, jak přemýšlí zloděj.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Vyvarujte se těm nejčastějším chybám

V dnešní době je nejčastější chybou to, že na sebe sami upozorníte. Pokud totiž do světa zveřejňujete, že delší dobu nebudete doma, pak se dříve nebo později nějaký zloděj takové indicie chytí. Nejčastější chybu, kterou dnešní lidé dělají, je chlubení se na sociálních sítích. Nejen, že můžete sdílet fotky svého vybaveného domova, ale také na sociální dítě například napsat, že vás čeká služební cesta nebo dokonce dovolená. V takovém případě zlodějům prakticky posíláte jasnou pozvánku.

iZdroj obrázku: pixabay.com
Co když je na dveřích izolepa?

Zloději však používají v dnešní době i jiné nástroje pro detekci vaší přítomnosti, než jsou právě sociální sítě. Stopování vás samotných už v dnešní době dávno odzvonilo, mají mnohem zajímavější a rafinovanější způsoby, jak zjistit, zda jste právě doma nebo někde pryč.

Vystopování vašeho denního rytmu, kdy se nacházíte doma nebo kdy jste zrovna pryč či na prodlouženém víkendu na chatě, není zrovna složité. Nový způsob, který zloději používají, je pomocí obyčejné lepící pásky.

Použití izolepy je jednoduchá metoda zlodějů

Izolepu vůbec poprvé policisté našli v Irsku, kde ji místní zloději hojně využívali. Metoda za pomocí kousku lepící pásky se může zdát velmi primitivní, avšak je velmi účinná a prakticky neviditelná. Zloději si vyhlídnutý dům či byt označí malým čtverečkem lepící pásky přes díru zámku.

Možná se vám zdá, že takové věci byste se rozhodně všimli. Není tomu tak, jelikož je páska tak malá, že ani pvám při zastrčení klíče do zámku nepřijde nic zvláštního. Díky tomuto jednoduchému fíglu zloděj snadno zjistí, kdy chodíte domů nebo zda jste po celou dobu sledování již vůbec doma byli.

iZdroj obrázku: pixabay.com
Zloději jsou stále vynalézavější

Snadno se takovým způsobem může pak naplánovat vloupání do bytu, aniž byste cokoliv zvláštního zpozorovali. Proto dbejte na důkladné prohlédnutí dveří pokaždé, když přijdete domů. Také je vhodné poprosit svého souseda, aby pozoroval tyto drobné změny na dveřích či zámku v době, kdy jste zrovna na dovolené nebo delší dobu pryč.

Závěr je jasný. Nikdy svůj odjezd nezveřejňujte na sociálních sítích a obezřetně sledujte okolí vašeho domova tak, abyste předešli všem možným vloupáním nebo plánovanému rabování. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články