Čtyřnohá dívka měla dvě vagíny a porodila oběma pánvemi. Předváděním těla v cirkusech si velmi slušně vydělala

Josephine Myrtle Corbin byla v mnoha ohledech zcela normální dívka. A to navzdory skutečnosti, že se narodila se čtyřmi nohami a dvěma reprodukčními orgány.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Katie Serena
                   

Doktoři, kteří holčičku po porodu prohlédli, konstatovali, že se jedná o zdravé a silné dítě, které roste zcela normálním tempem. O rok později zdravotní sestřička zhodnotila, že je zcela zdravá a celkově prospívá. Ze všech úhlů pohledu se tedy jednalo o perfektně zdravé, aktivní a šťastné miminko. Čtyři nohy ji v normálním životě nijak zvlášť neomezovaly. Dvě z nich byly zcela běžné, další dvě kratší a nevyužitelné k chůzi.

Téměř zcela normální dívka a žena

Po porodu dívenky se čtyřma nohama považoval provádějící lékař za nutné upozornit na několik faktorů, které tento stav mohly způsobit. Její rodiče byli věkem skoro 10 let od sebe, Wiliamovi bylo 25, jeho ženě Nancy 34. Oba si byli tak podobní, že doktoři zvlášť ověřovali jejich možnou příbuznost. Měli zrzavé vlasy, modré oči a velmi světlou pleť. Navzdory tomu všemu byla mladá dívka prostě zvláštnost a měla 7 zcela normálních sourozenců.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Katie Serena

Její vada byla později určena jako tzv. dipygus, tedy rozdvojení pánve během vývoje. Laicky řečeno všechno od pasu dolů měla Josephine dvakrát – dvoje nohy, dvě pánve i sady reprodukčních orgánů. Dvě vnitřní nohy dovedla ovládat, ale byly slabé na chůzi, a navíc nedosáhly na zem. V roce 1881 zahájila ve věku 13 let turné jako „Čtyřnohá dívka z Texasu“. Už během ukazování sousedům si její otec uvědomil výdělečný potenciál.

Spokojená dívka s „lehkou“ zvláštností

Vyrobil proto letáčky a zaplatil inzeráty v novinách. Popisoval ji jako dívku „jemnou jako letní sluníčko a šťastnou po celý den“, což se ukazovalo být zcela pravdivé. Během této kariéry se stala velmi populární a místo lákání zvědavců začala sama cestovat. Navštěvování městeček a vystupování na veřejnosti jí vydělalo až 450 dolarů za týden. Nakonec se o ní doslechl slavný P. T. Barnum a najal ji pro svou neméně slavnou show.

iZdroj fotografie: Pxhere

V té vystupovala celé čtyři roky. Dokonce inspirovala několik dalších cirkusáků k vytvoření falešných čtyřnohých lidí, protože nemohli získat přímo ji. V 18 letech opustila zábavní průmysl, potkala doktora Clintona Bicknella a zamilovala se. O rok později se oba vzali, po dalším roce zjistila Josephine, že je v jiném stavu. Vypravila se tehdy k doktorovi kvůli bolestem hlavy, bolestem na levém boku a ztrátě apetitu.

Nejdříve potrat, pak zdravé děti

Navzdory její unikátní anatomii nenašli doktoři žádný důvod, proč by děti nemohla mít. Během prvních tří měsíců měla obrovské zdravotní problémy, až doktoři zvolili potrat. Později ale porodila 4 naprosto zdravé děti. Po konci kariéry v cirkusech a show a porodu všech dětí se její život ubíral poměrně normální cestou. Ačkoli se objevovala v lékařských časopisech napříč zemí, pokojně žila v Texasu s manželem a všemi dětmi.

iZdroj fotografie: Pxhere

Nakonec zemřela v roce 1928 na streptokokovou infekci. Dnešní antibiotika tento problém snadno vyléčí, jenže ve 20. letech žádná taková možnost nebyla. Dne 6. května roku 1928 byla její rakev pohřbena a zalita betonem. Šlo o zvláštní opatření, aby její tělo nebylo ukradeno, protože za ni mnoho umělců i doktorů nabízelo slušné částky. A její rodina věděla, kam jsou lidé schopni zajít i pro poslední kousek Myrtle Corbin.

Napadá vás osoba s podobnou anomálií?

Zdroj: AllThatsInteresting

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články