Ano, na velikosti penisu záleží. Pravděpodobně ale ne v tom ohledu, který vás napadá jako první

Tato otázka trápí nepochybně mnoho mužů, případně rovnou způsobuje nejistotu. Často však může být největší problém v samotném přístupu k problému.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velikost neznamená nutně výhodu, a přestože v šatnách i médiích se vedou mnohé diskuse, velikost penisu rozhodně není všechno. Nesouvisí totiž nijak s tím, jakým způsobem penis samotný funguje, jak je citlivý na dráždění a jaké dráždění může poskytovat druhé straně. Výjimkou jsou samozřejmě některé extrémy, jež například způsobí prodloužení penisu, jenže radikálně omezí jeho citlivost, případně i samotnou schopnost erekce.

Větší neznamená nutně lepší

Čistě technicky může větší než průměrný penis znamenat vyšší riziko některých zranění či přenosu infekcí. Navíc určité pozice v sexu jsou právě pro dlouhé mužské chlouby velmi nepohodlné, až dokonce bolestivé. A v případě penisu nejspíš neexistuje málo nebo více bolestivé, protože každá bolest je extrémní. Nejde však jen o délku, svá rizika má i přílišný obvod, a to zvláště v některých situacích, například při análním sexu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Stejně tak obráceně – malý penis neznamená nutně nevýhodu. V první řadě je mnohem snazší na manipulaci. Tím pádem se můžete rovnou zabývat tím, jak druhé straně poskytnete kvalitní sexuální prožitek. Nemusí vás zdržovat úvahy o tom, jak tam vůbec dostat to, co držíte v ruce. Další výhodou je, že s ním nebudou potíže při orálním sexu. A pokud jde o anální milování, stále oblíbenou praktiku, menší účastníci jsou obvykle mnohem vítanější.

Velikost nemá na funkci vliv

Je třeba říci, že velikost nijak nesouvisí s výdrží. A i ten největší penis je k ničemu, pokud jste s milováním hotoví během několika chvilek. Stejně tak naprosto nesouvisí s plodností. Pokud se chcete stát otcem početného potomstva, je zbytečné se obávat, že se vám to s nějakou velikosti nepodaří. Ostatně semeno je tvořeno ve varlatech, nikoli v penisu. Ano, velikost může ovlivnit požitek ze sexu, jenže záleží také na vašem vlastním přístupu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ideální cestou je naučit se, jak využít všechno to, co máte, a nezabývat se nedostatky. Naučte se ovládat své tělo, trénujte výdrž, najděte si cestu k uspokojení protějšku. Existují totiž i způsoby, jak toho dosáhnout, aniž by musela vaše chlouba vůbec přijít ke slovu. Pokud se například naučíte pořádně využívat svoje ústa a hrát si s erotogenními zónami partnerky, nějaký kousek pod míru vás vůbec nemusí trápit. Využijte společné chvíle a věnujte pozornost jeden druhému.

Zdroj: HealthLine

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články