Čůrat ve sprše, či nikoli? Existuje 6 důvodů, proč je to dobrý nápad (a rozhodně byste se za to neměli stydět)

Močení ve sprše zní nechutně, a pokud to někde zmíníte, lidi se většinou dost ošívají. Reálně to ovšem má neuvěřitelně kladný dopad nejen na vaše zdraví.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Ulevujete ve sprše svému močovému měchýři? A dívají se na vás lidé divně, když se o tom někde zmíníte? Badatelé z University of East Anglia mají nicméně několik velmi solidních důkazů, které dokládají nejen přínos pro daného člověka. Močení ve sprše má totiž pozitivní dopad na celý svět. Tým zjistil, že pokud budou tuto praktiku pěstovat všichni po celém univerzitním kampusu, ušetří za jediný rok neuvěřitelných 700 000 000 litrů vody.

Postup, který šetří peníze

UEA odhadla, že močení ve sprše může univerzitě ušetřit více jak 230 000 dolarů (5,3 milionu Kč) za rok. Nebude to sice taková úspora pro jednotlivce, ovšem každé ušetřené peníze na surovinách jsou dobré, ne?

Pomoc celé planetě

„Každý rok je tu na 15 000 studentů, což znamená dost vody na zaplnění 26 olympijských plaveckých bazénů,“ říká vedení kampusu. Stejně tak to redukuje přítomnost toaletního papíru v kanalizaci, tedy méně nuceného úklidu obecně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je to mnohem hygieničtější

Ano, je to přesně tak. Hlavně u žen je močení ve sprše z hlediska hygieny mnohem vhodnější než vykonání malé potřeby na toaletě a následné použití papíru. Mnoho úředníků v orgánech veřejného zdraví nechápe, proč se toaletní papír stal standardem „čistoty“. Utírání se papírem, hlavně zezadu dopředu, může zavést do močového ústrojí bakterie, které způsobují velmi bolestivé infekce.

Všechno kolem je čistší

Ano, teď se díváme na vás, mužské pokolení. Močení na toaletě může často vést k značnému nepořádku. Pomočíte prkénko, podlahu a všechno kolem. Ano, i ženy mají své problémy, takže proč to neprovést ve sprše, kde jednoduše nic nezašpiníte? Všechno to stejně spláchne stejný proud vody.

Nácvik míření

I ženy a dívky dovedou trochu zamířit, pánové. Dobře, nebudou „psát“ svoje jména do sněhu, ale i tak se mohou naučit mířit určitým směrem. Všechno je to totiž jen o ovládání konkrétních svalových skupin.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je to prostě legrace

Zcela upřímně, je to vlastně vynikající pocit, protože tak trochu porušujete pravidla. Tak proč si ve sprše neulevit? Vrátí vás to zpátky do dětských let plných zábavy a rebelie.

Dělají to skoro všichni

Je to skoro jako s masturbací – nikdo o tom nemluví, ale dělají to všichni. Věděli jste, že močení ve sprše přiznalo více jak 80 % dotázané populace? Je to proto, že je to zcela normální postup. Všichni pak jen předstírají, že to nedělají, aby na veřejnosti a mezi ostatními nevypadali divně. Ale věřte nám, opravdu to dělá skoro každý.

Do kterého tábora v tomto případě patříte?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články